23 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Radny Kowalik w sprawie funduszu zdrowotnego dla nauczycieli, czyli… gdzie się podziało ponad 56000 złotych?

2 min read
radny Jerzy Kowalik
Radny Jerzy Kowalik (pierwszy z lewej)

Podczas trwania 33 sesji Rady Powiatu radny Jerzy Kowalik zadał arcyciekawe pytanie, dotyczące funduszu zdrowotnego dla nauczycieli…

W zeszłym roku w okolicach 12 grudnia na stronie internetowej Powiatu Tucholskiego ukazała się informacja, że 54 osoby złożyły podania, 53 dostały pieniądze. Natomiast w tym roku jest to kilkanaście osób, dokładnie nie pamiętam, ale przeczytałem to w protokole zarządu. Na stronie wprawdzie nic nie było. Nauczyciele skarżą się, ponieważ wiele osób te podania złożyło, duża część otrzymała informacje od zarządu w postaci pism, że z powodu braków finansowych z takiego funduszu pieniędzy nie dostaną. Ja przeanalizowałem sobie regulamin funduszu zdrowotnego. Jest w nim, że powinno to być 0, 3 % od funduszu płac. W związku z powyższym chciałbym uzyskać wgląd do protokołów posiedzenia komisji opiniującej wnioski w zeszłym i w tym roku, uzyskać informacje o sumie jaka była rozdysponowana w zeszłym roku, jak ma się ona do funduszu płac, oraz jeżeli jest taka możliwość jakie osoby poszczególne sumy z funduszu otrzymały.

Radny ponownie powrócił do tej sprawy podczas 34 sesji rady Powiatu, będąc nie do końca usatysfakcjonowanym odpowiedzią, którą otrzymał. Tym razem dokonał pewnych obliczeń z których wynika, że ponad 56000 złotych gdzieś utknęło. Prześledźmy interpelację radnego Kowalika podczas jego piątkowego wystąpienia.

Radny uzyska odpowiedź droga pisemną, przyjrzymy się tej sprawie uważniej również my.

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook