2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Radny, który zamienił obrady Rady Miasta w gorszą wersję „Latającego Cyrku Monty Pytona”

2 min read

 Szósta, czwartkowa sesja Rady Miasta na długo pozostanie w pamięci samorządowców, zebranych gości i reporterów. Czegoś takiego zacne mury Urzędu Miasta i Gminy w Tucholi jeszcze nie widziały.

Wszystko za sprawą radnego, który powagę obrad zacnego gremium sprowadził do poziomu… MAGLA!

Informacja dla młodszych czytelników.

Magiel, to urządzenie, którego nasze mamy i babcie używały do prasowania tkanin różnego przeznaczenia. Maszyna ta posiadała w swojej konstrukcji system obciążonych walców. Efektem działania urządzenia, było wyprasowane prześcieradło, pościel itp. Magiel z czasem stał się także miejscem dyskusji na wyjątkowo niskim poziomie, gdzie bezproduktywnie spędzano zdecydowanie zbyt wiele czasu.

To zjawisko zdecydowanie zdominowało ostatnią sesję RM. Zachodzimy w głowę, co takiego stało się radnemu, że prócz słowotoku o miałkim podłożu merytorycznym, oferował wyłącznie szeroko pojętą negację, niezadowolenie i wrogość wobec zasad, zawodów i konkretnych osób! Nie możemy zrozumieć także powodów jawnie okazywanej antypatii,  wobec demokratycznie wybranych władz miasta.

Czy był to jakiś efekt chwilowej niedyspozycji zdrowotnej radnego, a może mentalnej bezsilności , wobec braku realizacji własnych planów i przemyśleń, których z braku wiedzy i możliwości, nie może spełnić? Bez wątpienia mamy do czynienia ze swoistym fenomenem o dalekim od racjonalnego podłożu, który na szczęście jest odosobnionym, moralnie nagannym wyjątkiem i to bez prawa weta, za to z manią wielkości.

Prawie każde wystąpienia radnego feralnego czwartku, było jego kompletną kompromitacją. Odpowiedzialny człowiek z klasą w takiej sytuacji przeprasza i podaje się do dymisji.

__________________

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook