25 października 2020

Radny proponuje oszczędności kosztem „RATUSZA”!

1 min read

Niezłego psikusa sprawili burmistrzowi wyborcy, wprowadzając do Rady Miejskiej radnego Andrzeja Jerosławskiego, słynącego z bezkompromisowości. Tym samym sesje zyskały nowy klimat, przy którym usnąć nie sposób.

Tym razem radny poszukiwał oszczędności w wycofaniu z publikacji pisma o dźwięcznej nazwie „Ratusz”, które pojawia się w lokalnym kolportażu raz do roku. Burmistrz oddalił zasadność wniosku Jerosławskiego motywując go tym, że społeczeństwo powinno mieć możliwość poznania specyfiki działania gminy. To dość archaiczny pogląd, biorąc pod uwagę to, że w erze istnienia sprawnej, globalnej sieci podobne informacje można opublikować praktycznie bezkosztowo. Oczywiście, istnieje kwestia osób starszych, którym posługiwanie się komputerem sprawia trudności, ale w takim razie, po co organizowane są specjalne kursy komputerowe (Latarnicy), przeznaczone właśnie dla nich?

Może idąc za ciosem warto zmusić radnych do tego, aby prowadzili swoje blogi w których tłumaczyliby się wyborcom ze swoich decyzji i pomysłów? Taki sposób informacji byłby najbardziej sprawiedliwym i… darmowym. Skoro mogą politycy z pierwszych stron gazet, to lokalni tym bardziej!

_______________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook