8 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Reakcja PK w Tucholi na artykuł pt. „Drastyczna podwyżka opłat za śmieci ?”

2 min read

Trudno się dziwić informacji od Pani Prezes PK w Tucholi, że zareagowała na materiał, który w trybie pytającym opublikowaliśmy kilka dni temu. Po tym, co powiedziano podczas ostatniej sesji Rady Miasta, rzeczywiście można było się zdenerwować, ściślej, to mieszkańcy powinni właśnie w ten sposób zareagować, ale zacznijmy raz jeszcze, od początku.

Oddajmy teraz głos pani Prezes tucholskiego PK.

„W przysłowiowego „konia” zrobiono Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi, zarzucając Spółce coś, co nie miało miejsca. W miesiącu kwietniu 2020 r. od mieszkańców  Gminy Tuchola z nieruchomości zamieszkałych odebrano 573,313Mg odpadów, a w kwietniu 2019 roku analogicznie 512,391 Mg odpadów. Czyli więcej o 60,9 Mg , a to oznacza wzrost nie o 25% ( według słów, które padły na sesji Rady Miejskiej), a o 11,9%.

Wzrost ten wynika wyłącznie ze zwiększonej częstotliwości wywozów, co jest skutkiem przyjętego przez Radnych Regulaminu utrzymania czystości i porządku w Gminie Tuchola oraz zbiegu w miesiącu kwietniu ilości wywozów, np. jedna z miejscowości miała w IV 2019 jeden wywóz odpadów (o wadze 9,66 Mg) a w IV 2020 trzy wywozy (o wadze  22,02 Mg).

Koszt zwiększonej częstotliwości wywozu odpadów jest już uwzględniony w obecnej Umowie z Gminą Tuchola, a częstotliwość wywozów maj do kwietnia 2020 r. jest, zgodnie z harmonogramami niższa o prawie 17%.

Tak więc z tego powodu podwyżka opłat za śmieci naprawdę nam nie grozi”.

                                                                                                          Małgorzata Oller

                                                                                           Prezes Zarządu PK Tuchola, sp. z o.o.

 

***************

Od redakcji.

Dziękujemy za reakcję i wyczerpującą informację, ale mamy impas, słowo przeciwko słowu, czego dowodem jest wyemitowany materiał filmowy. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że temat powróci na kolejnej sesji, której z uwagą będziemy się przysłuchiwać. Ciągle też oczekujemy na pełnię informacji o stanie zasobów wody pitnej dla gm. Tuchola.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook