25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Reforma Gowina do kosza. Sejm przywrócił 79 zlikwidowanych sądów rejonowych w tym tucholski (galeria i film)

2 min read

225802_283523088425706_621703107_nReforma ministra Gowina powędrowała do kosza. Na piątkowym posiedzeniu posłowie przyjęli projekt ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych. Projekt cofa reformę autorstwa byłego ministra sprawiedliwości. Głosowanie podzieliło koalicję.

Za obywatelskim projektem ustawy znoszącej reformę Gowina głosowało 231 posłów, przeciw było 200, wstrzymało się 2 posłów. Za zagłosował cały klub PSL – 29 posłów, a także 132 posłów PiS, 36 posłów RP, 21 z SLD oraz 12 z SP.

Przeciwko temu projektowi, a zatem za utrzymaniem zmian, jakie wprowadził Gowin, zagłosowało 197 posłów PO, a także Patryk Jaki z SP oraz 2 posłów niezależnych – Bartłomiej Bodio i Jarosław Tomasz Jagiełło. Ustawa trafi teraz do Senatu, gdzie większość ma klub PO. Aby ustawa weszła w życie, musi ją zatwierdzić Senat i podpisać prezydent.

Od głosu wstrzymało się dwóch posłów – Jakub Rutnicki (PO) oraz Ludwik Dorn (SP). Nie głosowało 27 posłów, w tym szef MSZ Radosław Sikorski oraz przewodniczący SLD Leszek Miller.

Autor: mn/ola,ja/k

________________________________

Wpierw były społeczne listy protestacyjne przeciwko reformie Gowina, które PSL gdzieś zapodział…

 

Wracamy do współczesności…

Co oznacza to dla Tucholi? Właśnie, w trakcie reformatorskich posunięć byłego ministra w najlepsze trwał sobie remont wielkiego budynku sądu. Spaprano jakąś ohydną farbą wszystkie elewacje, wyprodukowano za dwa worki naszych pieniędzy bramę i płot, aby skutecznie oddzielić się od pospólstwa.  Czy zleceniodawca wiedział o tym, że status tucholskiego sądu się nie zmieni i wykorzystał ten czas na niezbędne naprawy? Interesujące. Może to kwestia jasnowidzenia? Skoro tak, to zapewne istnieje jakiś tajny kontrakt z jasnowidzem wszechczasów z… np. Człuchowa? W świetle otwartej wojny Kościoła z okultyzmem byłoby to wielce ryzykowne.  W chwili, gdy sytuacja na samej górze rozwiązała się sama, wraz z dymisją byłego ministra – Go Wina, skostniały układ powraca do normalności równie szybko, co demontaż rusztowań, ze ścian tucholskiego sądu.

 

I wszystko dalej się kręci.

Pozdrawiamy serdecznie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i „gratulujemy zaangażowania w pracę”.

 

(red.)

Fot. Włodzimierz Malinowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook