2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Regionalny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Dwie szkoły z naszego powiatu wzięły w nim udział!

2 min read
Powiatowy etap III Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu odbył się dzisiaj (8 lutego) na terenie 21 powiatów Kujaw i Pomorza. W tej części rywalizacji wzięło udział  125 uczniów z 69 szkół.
Współorganizatorami przedsięwzięcia są m.in.: VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu, Collegium Medicum im. dr L. Rydygiera w Bydgoszczy, Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat:

  • funkcjonowania organizmu człowieka,
  • zasad prawidłowego żywienia, wypoczynku i higieny,
  • profilaktyki chorób cywilizacyjnych, społecznych  i zakaźnych,
  • promocji zdrowego stylu życia.
Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń liceum ogólnokształcącego oraz wszystkich ponadgimnazjalnych szkół średnich dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości. Więcej informacji, regulamin do pobrania oraz zagadnienia konkursowe tutaj.

Do udziału w 3 edycji konkursu zgłosiło się 101 szkół (ich lista tutaj). W pierwszym, szkolnym etapie, który dobył się 4 stycznia wzięło udział prawie 3 tysiące uczniów. Lista uczniów i szkół, którzy wzięli udzia w drugim etapie tutaj. Partnerami w organizacji tego etapu rywalizacji są samorządy powiatowe. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 22 i 29 marca.

O 2. edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu pisaliśmy tutaj 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(red)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook