Rekonstrukcje historyczne według Richarda Hammonda

To był przypadek i efekt znajomości poprzez jeden z internetowych portali społecznościowych. Znany z wielu edycji motoryzacyjnego programu Top Gear Richard Hammond, znalazł znakomite antidotum dla źle dofinansowanych grup pasjonatów, którzy posiadają ambicje daleko wybiegające w przyszłość. Richard udowadnia, że przy pomocy niezwykle skromnych nakładów finansowych i środków własnych, można dokonać rzeczy niezwykłej, mianowicie, można stworzyć film dokumentalny przy pomocy niezwykłego tricku. Mówiąc prościej, wystarczą zaledwie trzy osoby i samochód, aby zrekonstruować np. desant na plażę, w tym przypadku w Omaha.

Powszechnie dostępne oprogramowanie do tworzenia filmów, znakomity plener i sfilmowanie konkretnych scen, a następnie wielokrotne ich powielenie przynosi niesamowity wręcz efekt. Jeżeli do tego dołączymy efekty pirotechniczne w postaci wybuchów w skali mikro, „kręcone” scena po scenie, powstaje coś zupełnie niewiarygodnego. Dlaczego o tym mówię? Powód jest prosty – Tajny  Poligon Wunderwaffe „Heidekraut” w Borach Tucholskich.

Film o tym miejscu musi powstać!

mf.

admin

Next Post

Mróz doskwiera jak nigdy dotąd?

pon Lut 6 , 2012
Powoli przyzwyczajamy się do ujemnych temperatur, które biją wszelkie rekordy, a wszystko za sprawą rzekomego wyżu znad Rosji. Zbyt długo utrzymuje się nad Polską, a i w Tucholi sytuacja wygląda dość dramatycznie. Sytuacja najbardziej dotyka dzieci i młodzież z okolicznych szkół. Z powodu mrozów zamknięto kilkanaście szkół w całym kraju. Rekordowa […]

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook