30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Relacja z turnieju „MŁODY RATOWNIK” w słonecznym Bysławiu (gm. Lubiewo)

2 min read

To był turniej! Niezwykłymi umiejętnościami w niesieniu pierwszej pomocy pochwaliła się młodzież z sześciu drużyn, które przybyły do bysławskiej szkoły z Cekcyna, Lińska, Lubiewa, Tucholi, Żalna i oczywiście z Bysławia.

Przygotowano sześć stacji, przy których młodzież musiała wykonać odpowiednie czynności ratownicze. Ściśle rozpisany  harmonogram narzucał tempo, ale każda z drużyn doskonale radziła sobie z reżimem czasowym. W każdej ze stacji działania ratowników obserwowali sędziowie, nic nie umknęło ich uwadze. Po dwóch godzinach już wszystko było jasne. Jak to w rywalizacji, ktoś musi wygrać, ktoś inny miał mniej szczęścia. Tym razem największy sukces odniosła drużyna gospodarzy – ratownicy z Bysławia. Miejmy jednak świadomośc tego, że największy sukces odniosła idea rywalizacji, młodzież potrafi poradzić sobie w sytuacjach, gdzie wielu z nas nie dałoby rady z jednego powodu – braku umiejętności. Możemy tylko pozazdrościć ich młodym ratownikom. Nieocenioną pomoc w szkoleniu nieśli instruktorzy, strażacy, policjanci, szkoły dobrze wyedukowały ratowników.

I nadeszła pora na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Były niezwykle cenne, dzięki wspaniałym darom od  sponsorów, których listę odnajdziemy w relacji filmowej. Jesteśmy upoważnieni do tego, aby serdecznie podziękować Państwu w imieniu organizatorów.

Turniej młodych ratowników zorganizowano już trzeci raz, każdy kolejny jest ciekawszy i zawsze wzorowo zorganizowany. Pomyślano absolutnie o wszystkim. TOKiS – PRESS od wielu lat ma zaszczyt zaliczać się do Przyjaciół Szkoły i każdy sukces tej pięknej placówki nas cieszy. To również powód do dumy dla lokalnych władz samorządowych. Szkoda tylko, że w ostatniej chwili zawiedli harcerze, ale należy im wybaczyć, są w tej chwili bardzo zapracowani.

Zapraszamy do naszego kina i galerii zdjęć.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook