5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Remont przy ulicy Pocztowej w Tucholi przybiera postać patologii? (Cz1)

2 min read

Patologia, to zbyt mocne słowo? Nie dla właścicieli sklepu motoryzacyjnego przy tej ulicy. I choć w tej konkretnej palcówce handlowej w wyniku remontu ulicy, obroty prawie się nie zmieniły, tak jej jej teren traktowany jest jak „suchy ląd” pośrodku oceanu rozkopów.

Wyrażając się ściślej, sklepowy parking, który służy firmie i klientom stał się miejscem, gdzie parkuje sprzęt remontujących wspomnianą ulicę. Tak do końca nie wiemy, kto działa na tym placu budowy, czy jest nią firma, która wygrała przetarg, tucholskie Przedsiębiorstwo Komunalne, które widać tutaj najczęściej, czy też osoby prywatne, które dowożą swoimi prywatnymi pojazdami sprzęt z użyciem przyczep. Tak, czy inaczej, sytuacja w tym miejscu dzisiaj, wyglądała tak:dsc08357 dsc08358 dsc08359Święte prawo własności prywatnej, przynajmniej w Tucholi nie działa, to już wiemy.

Załóżmy inną sytuację, ktoś z mieszkańców Tucholi ma fanaberię i chce załatwić jakąś pilną sprawę w tucholskim magistracie. Ma fantazję i postanowi podjechać na miejsce np. wozem bojowym piechoty. Pojazd spory, a wolnych miejsc na parkingu urzędu, jak zawsze niewiele. Jest jednak niewielka przestrzeń za pojazdami, które stoją w miejscach uprzywilejowanych. Dzielny mieszkaniec – petent ustawia swojego „potwora” za nimi i idzie załatwiać swoje sprawy. Co zrobi urzędnik, który nie będzie mógł wyjechać sprzed urzędu? Z pewnością wezwie policyjny patrol i… słusznie.

Przed wspomnianym sklepem motoryzacyjnym zestaw parkujący w miejscu zarezerwowanym dla konkretnych osób ma podobną długość. Oczywiście, masa jest bez porównania mniejsza, ale…, i tutaj trzeba podziwiać nerwy obsługi sklepu, że pomimo oburzenia, wykazała maksimum zrozumienia.

My jednak mamy pewność, że tak naprawdę,  przebudową Pocztowej nikt z tucholskich urzędników magistratu się nie przejmuje. Tutaj każdy robi to, co chce i pracuje jak chce.

Optymistyczne oczekiwania starostwa ( jednostki najbardziej zainteresowanej zakończeniem robót) oscylują wokół około trzech tygodni, do położenia asfaltu przy tej ulicy, nasze informacje są zupełnie odmienne, prawdopodobnie  z wielkim trudem do końca bieżącego miesiąca uda się położyć kanalizację. Do zakończenia prac droga jest daleka i wyjątkowo wyboista, a to zaledwie czubek lodowej góry. Nikt już nie wierzy w to, że zgodnie z zapewnieniami burmistrza naszego miasteczka uciążliwe remonty dwóch ulic zakończą się w październiku. To utopia, za którą trzeba będzie ponieść rachunek. Wystawią go, a jakże…, wyborcy!

__________________

(mrf.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook