17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Remont tucholskiego magistratu jeszcze chwilę potrwa…

1 min read

… i to nawet dłuższą, a wszystko przez stan budynku, na który zwracaliśmy uwagę, ponad sześć lat temu. Wreszcie dokonało się, firma z Torunia, która zwyciężyła w przetargu, likwiduje upływ czasu z wnętrz tucholskiego magistratu.

Czas był najwyższy, stan ścian, sufitu, podłóg, instalacji wołał o pomstę do nieba. Budynek Urzędu Miasta, to nasza wizytówka, po remoncie nie będzie wstydu. Trzonem zespołu, który remontuje budynek są… Ukraińcy i trzeba powiedzieć, że znają się na swojej robocie, brakoróbstwa nie stwierdzono, choć obeszliśmy budynek od piwnic, po dach.

W trakcie remontu pojawiły się nieprzewidziane sytuacje, niestety, wszystko się sypie i odbudowa np. ścian jest koniecznością. I do tego te stare malowidła naścienne, ciekawa sprawa, być może posłużą jako scenografia do któregoś z naszych filmów? Kto wie…

Jak to wszystko wygląda dzisiaj? Dość optymistycznie, choć tablicę informacyjną odnaleźliśmy pod schodami na parterze, stan robót jest zaawansowany. W biurach pojawi się też klimatyzacja, takie przynajmniej są plany, nie dotyczą one jednak gabinetu pana Burmistrza. Dlaczego? Załóżmy, że pracownicy są najważniejsi:):):).


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook