16 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Repolonizacja mediów pilnie potrzebna!

3 min read

Stary grandziarz finansowy George Soros chce przejąć grupę Eurozet i inne media w Polsce, bo wie, że kto ma media, ten ma władzę…

Soros chce przejąć grupę Eurozet i inne media w Polsce, bo wie, że kto ma media, ten ma władzę – komentuje w rozmowie z  portalem wPolityce.pl polityk związany z obozem rządzącym. Wskazuje, że ustąpienie międzynarodowemu spekulantowi , byłoby aktem kapitulacji państwa polskiego.

Soros urodziła się 12 sierpnia 1930 w Budapeszcie, mieszkał na Węgrzech do 1946, gdy uciekł na Zachód, podczas kongresu młodych esperantystów. Jako młodzieniec próbował handlować walutą na czarnym rynku w czasie okupacji niemieckiej na Węgrzech. Wyemigrował do Wielkiej Brytanii w 1947. W 1952 ukończył studia w London School of Economics, gdzie uczestniczył m.in. w słynnych seminariach Karla Poppera. W 1956 przeniósł się do Stanów Zjednoczonych. Wspomina, że jego celem było zarobienie pieniędzy, które pozwoliłyby mu pracować jako pisarz i filozof.

Nic z tych ambicji nie wyszło, za to na giełdach finansowych i w nie do końca jasnych interesach, dorobił się fortuny, a teraz realizuje swoje koncepcje zmuszając do pewnych posunięć rządy niektórych krajów. Jego wielkie wpływy sięgają USA, a teraz ma wyraźną ochotę doprowadzić do przesilenia w Polsce. Niektórzy publicyści słusznie podejrzewają, że być może jest to długofalowy proces tresowania Polaków przed realizacją skandalicznej ustawy act 447 Just (USA / Kongres) o zwrot tzw. mienia bezspadkowego Żydów, co jest niczym innym, jak skokiem na kasę Naszego Państwa w ramach działań przedsiębiorstwa Holocaustu, które podobne zabiegi robiło i będzie robiło wszędzie, gdzie to możliwe. To działania wbrew prawu rzymskiemu, któremu również Polska hołduje. Ponieważ gra toczy się o kwotę wyssaną z palca, czyli 300 mld dolarów, gra warta jest świeczki, menory, a nawet nieruchomości, które zostaną z pewnością przejęte, wobec niemożności wypłacenia wspomnianej kwoty przez państwo. Aby wszystko zakończyło się pomyślnie, „ofiary” będą potrzebowały przeróżnych narzędzi, propagandowe są bez wątpienia tymi najważniejszymi.

Czy polski rząd pójdzie drogą Orbana i wyda dobitny komunikat, że Soros jest personą non grata również na terenie Polski? Wątpliwe, skoro pozwala działać np. Fundacji Batorego, czy współfinansuje muzeum „Polin”. Opierając się na skutkach działań w wyniku próby nowelizacji słynnej ustawy o IPN, każda próba oponowania sytuacji ze strony Polaków, spotka się ze światową nagonką, co już się dzieje.

Uznano nas za największych nienawistników na świecie i dodatkowo próbuje się z nas zrobić terrorystów, co obrazować ma rzekomo tragedia, która wydarzyła się w Gdańsku.

…a wpływy zagraniczne widoczne są nawet w lokalnych tytułach.

Co nas czeka? Trudno powiedzieć, ale obecny rynek mediów wygląda tak, jak wygląda, a wpływy zagraniczne widoczne są nawet w lokalnych tytułach. Może dlatego tak bardzo cenimy to, co polskie, również na lokalnym rynku mediów. Co z tego wynika? Popierajmy, kupując je w sklepach i wspomagajmy finansowo najszybsze media, internetowe, którym już próbuje się kneblować usta w czym swój udział ma również stary grandziarz.


mrf.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook