27 września 2020

Restauracja inna, niż wszystkie

2 min read

tokis.pl

Położona jest w gm. Kęsowo w miejscowości o dźwięcznej nazwie Żalno lub inaczej kwiatowej wiosce. Słynie z kapitalnego menu, gdzie królują dania regionalne. To jednak jedna strona medalu, bo przelatujące nad tą restauracją satelity szpiegowskie, a zwłaszcza ich obsługa, ma nie lada problem do rozgryzienia, bo z góry wygląda to tak, jakby tego miejsca strzegła prawdziwa armia.

Restauracja w Borach to przedsięwzięcie rodzinne i rzeczywiście atmosfera, która tutaj panuje przypomina domową. Pyszne jedzenie w oparciu o produkty z okolic, a te są zdrowe i ekologiczne. Gigantyczne porcje, umiarkowane ceny i to jedyne w swoim rodzaju otoczenie – skansen militarny. Każda maszyna jest sprawna, każda gotowa do drogi, stanowi niebywałą atrakcję dla dorosłych i dla dzieci. Wszystkiego można dotknąć o wszystko zapytać, można wybrać się nawet na krótką przejażdżkę. Styl wojskowy obowiązuje, dowodem jest zawsze gorąca wojskowa grochówka wprost z wojskowej kuchni polowej. Tej zupy spróbować musi każdy.

Menu przebogate, właściciele mili, specjalny nacisk kładą na turystów podróżujących na dwóch kółkach. Specjalny baner wita serdecznie motocyklistów, dlaczego? Bo Żalno posiada prężnie działająca grupę motocyklową słynącą w Polsce, z niezliczonych akcji charytatywnych, tak, to słynne „Magneto”.

Przejeżdżać przez słynne Bory Tucholskie i nie zajrzeć do jednej z najsłynniejszych restauracji w regionie? To prawdziwy grzech, więc zapamiętajmy: Restauracja w Borach, Żalno, przy DW 240, widać z daleka!!!


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook