29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ripok, czyli co? Tucholskie PK organizuje konferencję

1 min read

Nowe uregulowania prawne w zakresie gospodarowania odpadami wprowadziły pojęcie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK). Jest to zakład zagospodarowania odpadów o mocy przerobowej wystarczającej do przyjmowania i przetwarzania odpadów z obszaru zamieszkałego przez co najmniej 120 tys. mieszkańców, spełniający wymagania najlepszej dostępnej techniki (BAT) i technologii.

Tucholskie Przedsiębiorstwo Komunalne organizuje specjalną konferencję, która jak sądzimy wyjaśni kompleksowo znaczenie pojęcia RIPOK.

Bezpośrednim przyczynkiem do spotkania, jest przegłosowana jednogłośnie przez radnych miejskich z Tucholi podwyżka cen za śmieci, za które zapłaci społeczeństwo. Władze popełniły koszmarny błąd narzucając swoje warunki przed wyjaśnieniem społeczeństwu, powody podwyżki. Wyjaśnienia burmistrza są niewystarczające, znacznie ciekawszym jest słowo płynące od firmy, która na śmieciach zarobi. Podsumowując, konferencja, która odbędzie się już za kilka dni, powinna poprzedzić 12 sesję Rady Miasta, może wtedy kontrowersji wokół tej  skandalicznie wprowadzonej ( czyt. narzuconej) podwyżki byłoby mniej.

Poznaj szczegóły 

TOKiS – PRESS dzięki uprzejmości pani Prezes PK i jej współpracowników poznał widoczne efekty nowej inwestycji  firmy, która w tempie iście błyskawicznym, powstała w Bladowie. Przypomnijmy ten materiał.

___________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook