14 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ROB TOGNONI w Lubiewie! KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET

2 min read

)
Urodził się na Tasmanii w  1960r. gdzie zaczynał swoją muzyczną karierę. Od początku lat 80- tych koncertuje regularnie w Europie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Azji, Ameryce Południowej – ROB TOGNONI.

Konsekwentnie i bezkompromisowo realizuje swoją własną wizję muzyki, bluesa i gitarowego  grania. Sam określa swój styl jako power blues-rock. Krytycy na całym świecie są zgodni: Rob Tognoni to jeden z najoryginalniejszych artystów na blues-rockowej scenie Jego płyta nagrana wspólnie  z Dave Hole' w 1994 r. była pierwszą w jego dorobku, która uzyskała status złotej!!! Tognoni nagrał 10 solowych płyt z czego ostatnia to – CAPITAL WAH wydana w styczniu 2007r, która oprócz najnowszych nagrań studyjnych zawiera też najbardziej znane utwory koncertowe. Tognoni regularnie występuje na większości najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych na świecie, każdego roku koncertuje w większości krajów Starego Kontynentu, jest laureatem wielu nagród muzycznych. Udziela się jako muzyk sesyjny. Na jego repertuar oprócz pełnych energii własnych kompozycji składają się standardy muzyki bluesowej i rockowej
Podczas polskiej trasy koncertowej z Robem Tognoni wystąpią cenieni polscy muzycy: Łukasz Gorczyca – bass (współpraca m.in. W. Johnson, Terry Man, Griff Hamlin, Lester Kidson, Keith Thompson, Dave Ellis, Chuck Frazier i inni) Tomek Dominik – dr. (współpraca m.in. R. Przemyk, Pudelsi, Terry Man, Homo Twist, W. Johnson i inni)

Koncert odbędzie się 16 marca 2014r.

o godz. 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Lubiewie

_____________________

(red.)

http://gminalubiewo.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook