27 września 2020

Robotyczne Centrum Edukacyjne w… Pruszczu!

2 min read

Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Bruskiego w Pruszczu przez dwa październikowe weekendy 2019 roku (19-20 i 26-27) zamieniła się w,, Robotyczne Centrum Edukacyjne”.

W ramach programu ,,Projektor” – wolontariat studencki, Pani Katarzyna Długokęcka – absolwentka Technologii Kosmicznej i Satelitarnej Politechniki Gdańskiej i Pani Anna Giermakowska –absolwentka Nawigacji Morskiej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni realizowały Kosmiczne Warsztaty z Robotyki i Programowania dla uczniów  naszej szkoły. Program ,,Projektor” był przeznaczony dla dzieci i młodzieży szkolnej mieszkającej na wsi i w małych miasteczkach. Autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Zajęcia rozwijały wiedzę i umiejętności oraz zainteresowania uczniów.

Odbywały się w dwóch grupach wiekowych :

I-IV i V –VIII pod hasłami: Robotyczna podróż po Wszechświecie

oraz Kolonizacja Marsa.

W czasie  warsztatów dzieci uczyły się m. in. programować i obsługiwać roboty Codey Rocky i Dash, a także budować i programować łaziki z LEGO MINDSTORMS. Uczniowie poznali także zasady działania długopisów 3D.Wielką atrakcją były również wirtualne okulary.

Warsztaty z robotyki dostarczyły wiele radości i satysfakcji. Mimo weekendu dzieci chętnie przekraczały próg szkoły i chłonęły nową wiedzę .Nad przebiegiem i organizacją projektu czuwała pani Maria Sikorska, która pełniła rolę koordynatora.

Więcej zdjęć oraz ciekawych filmów z projektu można obejrzeć na stronach szkolnego Facebooka.


(red.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook