29 października 2020

Rodzynki z pozarządówki – dzisiaj odbyła się gala

2 min read
Uroczysta gala wieńcząca VII edycję konkursu o nagrodę marszałka „Rodzynki z pozarządówki” odbyła się dzisiaj (16 czerwca) na Zamku Bierzgłowskim. Tym razem zarząd województwa nagrodził 12 organizacji pozarządowych.

Ideą konkursu jest dotarcie do małych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być realizowane także przez inne podmioty pozarządowe na zasadzie dobrych praktyk.

– Chcemy pomóc w tworzeniu pozytywnego wizerunku organizacji społecznych oraz podkreślić ich rolę w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W naszym regionie nie brakuje przedsięwzięć, które mogą być wzorem i inspiracją dla innych organizacji trzeciego sektora. Warto je nagradzać i promować – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do rywalizacji o nagrody i tytuł „Rodzynki z pozarządówki”, przystąpić mogła każda organizacja pozarządowa będąca bezpośrednim realizatorem projektu społecznego, posiadająca siedzibę na terenie naszego regionu, nieprzekraczająca granicy 300 tysięcy złotych w rocznych przychodach. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych.

W tym roku zarząd województwa przyznał 12 nagród w wysokości 2 i 3 tysięcy złotych. Wśród wyróżnionych znalazły się Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz – organizator „Bydgoszcz Jazz Festiwal”, Fundacja „Feniks” z gminy Czernikowo – autor inicjatywy „Galeria Przydasie”, Fundacja Civitas” z Nakła nad Notecią za organizację Nakielskiego Programu Mediacji i Terapii oraz Fundacja „Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego” za realizację inicjatywy Szlakiem Wojów Piastowskich

Lista wszystkich laureatów tutaj

W ubiegłym roku laureatem konkursu było Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju wsi  Klonowo nad Brdą „Klon”. Niestety w tym roku powiat tucholski był w defensywie.

______________

(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook