13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rodzynki z pozarządówki i wielki sukces Stowarzyszenia na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło”

2 min read
Uroczysta gala wieńcząca VIII edycję konkursu o nagrodę marszałka „Rodzynki z pozarządówki” odbyła się wczoraj (23 czerwca) w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. Tym razem, ze względu na wysoki poziom tegorocznych zgłoszeń, zarząd województwa nagrodził 14 i wyróżnił 5 organizacji pozarządowych.

My cieszymy się z  sukcesu Stowarzyszenia na Rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości w Gminie Cekcyn „Światło”. Docenionym projektem okazała się  inscenizacja historyczna 70-lecie poligonu rakietowego „Heidekraut” . I choć jest ona odległa od faktów, skupia coraz większe rzesze osób zainteresowanych niezwykłą historią Naszych Borów.
Ideą konkursu jest dotarcie do małych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być realizowane także przez inne podmioty pozarządowe na zasadzie dobrych praktyk.

– Tymi nagrodami chcemy podkreślić wyjątkową rolę instytucji pozarządowych w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Tegoroczna edycja „Rodzynek z pozarządówki” przyniosła wysoki poziom zgłoszonych propozycji,  dlatego oprócz nagrodzenia 14 inicjatyw, postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić 5 organizacji – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Do rywalizacji o nagrody i tytuł „Rodzynki z pozarządówki”, przystąpić mogła każda organizacja pozarządowa będąca bezpośrednim realizatorem projektu społecznego, posiadająca siedzibę na terenie naszego regionu, nieprzekraczająca granicy 300 tysięcy złotych w rocznych przychodach. Łączna pula środków na nagrody to 30 tysięcy złotych.

W tym roku zarząd województwa nagrodził 14 organizacji. Wśród laureatów znalazły się między innymi: Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna za całokształt działalności na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców Bydgoszczy, Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „Bractwo” z Brodnicy za organizację Ogólnopolskiego Festiwalu „Brodnicka Uczta Teatralna”, Inowrocławskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Uszkodzeniem Mózgu za wdrożenie i realizacje projektu „Komputer naszym nowym sprzymierzeńcem w poszukiwaniu i umacnianiu komunikacji z innymi”, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Czyż-nie” z Czernikowa (powiat toruński) za przypomnienie tradycji ludowych na bazie ratowania chałupy we Włęczu.

Lista wszystkich laureatów tutaj.
________________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Fot.Mikołaj Kuras
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook