26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Rodzynki z pozarządówki” po raz drugi

1 min read

Kapituła wyłoniła laureatów dwunastej edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa  Kujawsko – Pomorskiego „Rodzynki z pozarządówki” za najlepsze inicjatywy społeczne realizowane przez organizacje pozarządowe w 2018 roku.

Ideą konkursu jest wsparcie mniejszych organizacji, opierających się przede wszystkim na wolontariacie i których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło  się 3 czerwca w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącego sejmiku województwa Ryszarda Bobera.

Przyznanych zostało 12 równorzędnych nagród finansowych wraz z tytułami „Rodzynka z pozarządówki”. Wśród przedsięwzięć nagrodzonych w konkursie znalazło się Borowiackie Towarzystwo Kultury. W uroczystej gali uczestniczyła siedmioosobowa reprezentacja towarzystwa. To już drugi tytuł i nagroda  przyznana towarzystwu w tym konkursie. W 2011roku BTK nagrodzono za organizowanie Święta Patronki Tucholi św. Małgorzaty.Borowiackie Towarzystwo Kultury to nie jedyne nagrodzone stowarzyszenie z powiatu tucholskiego. Nagrodę i tytuł  odebrało również Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec.


Maria Ollick

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook