27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rondo „Samobójców”, czy „Sokolników”? Wybór należy do…?

1 min read

Od pewnego czasu mamy w Tucholi rondo, na szczęście tylko jedno. Trzeba sporo hartu ducha, aby zdzierżyć codzienne komentarze, które wypływają z gardeł setek kierowców wielkich ciężarówek. Nie, bynajmniej, nie zamontowaliśmy w nich urządzeń podsłuchowych, wystarczy jedno, włączyć 19 kanał obywatelskiego radia.

To wyjątkowo małe, ciasne, kłopotliwe rondo, na którym codziennie dochodzi do scen mrożących krew w żyłach. Dookoła niego usypano istny kurhan, którego nie powstydziłyby się Odry. Teraz urodziła się nowa propozycja, a jej autorem jest radny Jeżewski, ten sam, który jako jeden z pierwszych prezesów spółdzielni mieszkaniowych „uwłaszczył” był swoich mieszkańców mówiąc o nich „moi”, ten sam, który nie potrafi usunąć zniszczonych fragmentów nowych nawierzchni w swoich opłotkach.(http://tokisfotoblog.wordpress.com/2012/04/27/galeria-z-dedykacja/ )

Na jaki pomysł wpadł pan radny? Ano postanowił, że specyficzne skrzyżowanie nazwie „Rondem Sokolników”! Panie radny, uprzejmie donosimy, że to rondo ma już swoją nazwę i to od roku. Brzmi swojsko – „Rondo Samobójców”, a do niedawna „topielców”, kiedy okazało się, że wykonawca „spaprał” instalację odpływową.

Co jest sednem pomysłu pana radnego?

Obejrzyjmy…

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook