Rowerem po Borach… Przeprawa promowa przez Zalew Koronowski

Gmina Lubiewo kiedyś stanie się kapitalną atrakcją turystyczną, ma potencjał, wspaniałych mieszkańców i tereny, których inni mogą tylko pozazdrościć. Oczywiście, jak wszędzie, potrzeba pieniędzy, aby do wszystkich atrakcji można było dotrzeć pieszo, rowerem, motocyklem, czy samochodem. Gdyby jeszcze stworzyć tam lądowisko dla szybowców…

Zostawmy marzenia na boku, a zajmijmy się miejscem, do którego dotrze każdy, kto chce sobie skrócić i uatrakcyjnić drogę do pobliskiego Koronowa, mijając gm. Lubiewo. Tuż za Wielonkiem (maleńka, urocza miejscowość z dobrą kuchnią i noclegiem), znajduje się wspaniała przeprawa promowa. Prom „Koronowo” od 30 lat dzielnie przemierza wody Zalewu Koronowskiego, przewożąc turystów, mieszkańców i ich pojazdy. Staruszek ma oczywiście lepsze i gorsze dni, psuje się, to fakt, ale zawsze wraca do służby. Dzisiaj jest dzień powszedni, dlatego pracował do godziny 19-stej. W weekendy jest inaczej, harmonogram rejsów można odnaleźć w naszym portalu poprzez użycie wyszukiwarki, wystarczy wpisać hasło „harmonogram”. Koniecznie się tam wybierzcie, jadąc śladami naszych rowerów.


 

(red.)

admin

Next Post

Sprawca podpalenia ołtarza w kościele w rękach policji

wt Cze 5 , 2018
Praca tucholskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia mężczyzny, który podpalił ołtarz w kościele, uszkodził obiekty sakralne i ukradł dzwonki kościelne. Wartość poniesionych strat sięga blisko 3,5 tys. złotych. 18-letni mieszkaniec gminy Kęsowo usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook