28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rozbudowa i przebudowa obiektu Przedszkola nr 1 w Tucholi?

1 min read

Słowo się rzekło, pomysł zaakceptowano i ruszyły tryby machiny,która ma „wyprodukować” kolejne miejsca dla naszych dzieci. Zgodnie z „dobrą zmianą” i „500+”, przybywa nam milusińskich, przynajmniej do sierpnia br.

Właśnie trwa rozbudowa Przedszkola nr 1 w Tucholi. W opinii rodziców, to dobre miejsce do którego chętnie uczęszczają dzieci. Patrząc jednak na stan zaawansowania prac, termin oddania będzie przesuwany i to pewnie nie jeden raz. Jak obecnie wygląda plac budowy? Mniej więcej tak, jakby w obiekcie doszło do eksplozji bomby lotniczej. Faktem jest, że ruin brakuje, ale zapewne ładunek trafił w załogę, która w ich mniemaniu wykonuje zlecenie tucholskiego magistratu. Jeżeli mamy jakie, takie pojęcie o bałaganie, to ten stan można porównać już tylko do jednego…

Ciekawy przypadek do rozważenia przez bhp-owców, nadzór budowlany i samego pana Burmistrza, który w naszej ocenie, powinien na cztery wiatry przegonić to towarzystwo i to w trybie natychmiastowym.

Dlaczego? Biorąc pod uwagę porę roku, zgromadzone materiały i ich zabezpieczenie, do tego dojazd, bezpieczeństwo poruszających się po placu budowy, jakość pracy oraz tempo budowy, ocena może być tylko jedna – aut.

Ułomne prawo o przetargach stanowi, że wygrywają najtańsi i właśnie jest tak, jak jest i to w prawie każdym przypadku. Czy „dobra zmiana”utrzyma je w mocy? Nawet go nie zauważy!

___________________

Mariusz R.Fryckowski

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook