Rozbudowa ul. Ks. Czarnowskiego w Lubiewie

Spore zmiany dokonają się w Lubiewie, mieszkańcy nie oszczędzają nowej pani wójt, która jak widać realizuje punkt po punkcie ze swojej kampanii wyborczej.

Zapowiadane targowisko już wkrótce powstanie, pewnie po zaopatrzenie  będziemy jeździli właśnie tam. Zdrowa, ekologiczna żywność, to jest to! prócz targowiska zmiany będą postępowały przy ulicy Ks. Czarnowskiego, bo właśnie podpisano umowę o dofinansowanie zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 010636C ul. Księdza Czarnowskiego w Lubiewie”.

Kwota dofinansowania to 386 805,00 PLN, natomiast szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 733 799,32 PLN. Dofinansowanie pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 podziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” typ operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.

Na początku kwietnia br. zostanie ogłoszony przetarg na realizację ww. inwestycji. Termin wykonania robót budowlanych ustalono do 31 października 2019 r.


(red.)

lubiewo.pl

Next Post

Przypomnienie. Tucholski Park Krajobrazowy i INAUGURACJA SEZONU TURYSTYCZNEGO 2019

czw Kwi 4 , 2019
Tucholski Park Krajobrazowy w ramach Inauguracji Sezonu Turystycznego „MegaWeekend w regionie – inauguracja w naszych konstelacjach” zaprasza na wycieczkę krajoznawczą Doliną Rzeki Brdy, która odbędzie się 27 kwietnia 2019 r.

Dla zainteresowanych

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook