17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rozmnażajmy się, to będzie nam… lepiej?

2 min read
Przez pierwsze trzy tygodnie wakacji wydano już 2769 biletów na darmowe przejazdy pociągami między Bydgoszczą a Toruniem. Z przygotowanej przez nas akcji korzystają dzieci, młodzież i posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oferta jest ważna w pociągach REGIO spółki „Przewozy Regionalne” przez całe wakacje.
 
Warunkiem przejazdu na dowolnej trasie między stacjami Bydgoszcz Główna – Toruń Wschodni jest posiadanie bezpłatnego wakacyjnego biletu BiT City, który można otrzymać w kasach biletowych lub u konduktora w pociągu (w przypadku braku kasy biletowej na stacji). Dzieci i młodzież, aby otrzymać bilet, powinni mieć ze sobą legitymację szkolną. W przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny darmowe bilety otrzymają także rodzice oraz dorosła młodzież, która się uczy.

– Z radością przyjąłem informację, że do tej pory z oferty darmowych przejazdów skorzystało blisko trzy tysiące mieszkańców województwa. To pokazuje, jak ważnym przedsięwzięciem dla regionu jest realizacja projektu BiT-City. Zapraszam do podróżowania i odwiedzania sąsiadów – zachęca marszałek Piotr Całbecki.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to rządowy program skierowany do rodzin posiadających, co najmniej trójkę dzieci. Już od 18 czerwca można ją odbierać w urzędach miast i gmin, właściwych według miejsca zameldowania. Karta jest wydawana bezpłatnie i bez względu na dochód. Rodzice mogą z niej korzystać dożywotnio, a dzieci do ukończenia 18 lub 25 roku życia – w zależności od kontynuowanej nauki. Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej tutaj.

Darmowe przejazdy obowiązują w ramach BiT City – kompleksowego przedsięwzięcia transportowego dla aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Unikatowy projekt, koordynowany przez samorząd województwa, dotyczy komunikacyjnego zintegrowania obu stolic województwa, łącząc szybką kolej i powiązane ze sobą systemy komunikacji publicznej obu miast. Wartość projektu to ponad miliard złotych. Zgodę na dofinansowanie przedsięwzięcia z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Urząd Marszałkowski otrzymał w 2008 roku. Więcej o Bit City tutaj.

Bezpłatne podróże pociągami, to nie jedyna atrakcja przygotowana przez samorząd województwa dla wypoczywających w naszym regionie. Zachęcamy do wzięcia udziały w wakacyjnej zabawie „Paszport turystyczny”. Więcej informacji tutaj.

Dzieci i młodzież spędzająca wakacje w regionie może do końca sierpnia brać udział w atrakcjach przygotowanych przez muzea, biblioteki, teatry, ośrodki kultury oraz jednostki organizacyjne samorządu województwa (więcej informacji tutaj), a także obserwować letnie niebo w astrobazach (więcej informacji tutaj).
________________________
(red.)
Urząd Marszałkowski – Toruń.
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook