28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rozwój infrastruktury drogowej, to szansa dla powiatów i gmin – po briefingu

2 min read

Nabór wniosków w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na 2017 rok był tematem briefingu prasowego z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza oraz dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Zygmunta Borkowskiego.

Ostateczny termin składania wniosków mija 15 września br.

W 2017 roku kwota dostępna w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej będzie większa o 25 proc. w stosunku do roku 2016. Wyniesie ponad 61 mln złotych– mówił w trakcie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. W kolejnych latach środki przeznaczone na rozwój infrastruktury drogowej będą jeszcze większe. Zarówno w 2018, jak i w 2019 Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przeznaczy po 67 mln złotych na inwestycje w woj. kujawsko-pomorskim.

Zmiany w programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej wprowadzone w 2016 roku.

W roku 2016, wspólnie z przedstawicielami samorządów, dokonano gruntownego przeglądu zapisów programu, w tym szczególnie zasad obowiązujących przy ocenie wniosków o dofinansowanie. Konsultacje odbywały się na poziomie regionów oraz na szczeblu ogólnopolskim (koordynowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa – instytucję zarządzającą programem). Dodatkowo w dniu  5 kwietnia br. podczas wspólnego posiedzenia Zespołu ds. Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa oraz zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska działających w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego została powołana grupa robocza ds. dróg lokalnych, której celem był przegląd obecnych rozwiązań  i ewentualne wypracowanie zmian.

W efekcie wypracowane zostały rozwiązania mające na celu:

  • wyeliminowanie uznaniowości w ocenie wniosków przez komisję,
  • wprowadzenie przejrzystej, transparentnej, czytelnej i mierzalnej procedury oceny wniosków.

Po wprowadzeniu zmian w programie, na początku lipca br., wszystkie samorządy uprawnione do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu otrzymały pisemna informację o zmianach z odesłaniem na stronę Biuletynu Informacji Publicznej K-PUW, gdzie zamieszczono nowe dokumenty wykonawcze do programu (m. in. wzory wniosków i instrukcje) oraz informację o planowanym naborze wniosków w dniach od 1 do 15 września 2016 r.

Termin składania wniosków

Zgodnie z wytycznymi określonymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a zawartymi w programie wieloletnim pn. Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019 oraz dokumentami wykonawczymi do programu, termin składania wniosków został określony w przedziale czasowym od1 września do 15 września, tak więc termin ten jest terminem zawitym, którego Wojewoda nie może zmienić. Wnioski o dofinansowanie zadań w roku 2017 należy składać do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

________________

bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook