Rusza akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ USŁUGI!

W najbliższe dwie soboty tj. 10 i 17 grudnia kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich samochodach. Działania te mają związek z rozpoczynającą się akcją „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.


Ogólnopolska kampania powstała w wyniku współpracy Komendy Głównej Policji, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytutu Transportu Samochodowego. Jej celem jest dotarcie do jak największej liczby kierujących, aby sprawdzili i wyregulowali oświetlenie w swoich autach. Właściwe ustawienie świateł gwarantuje nam nie tylko, odpowiednią widoczność drogi po zmierzchu, ale też nie powoduje oślepiania innych uczestników ruchu.

Mieszkańcy powiatu tucholskiego będą mogli sprawdzić światła w stacji „POL-ZBYT” w Tucholi przy ul. Cegielnianej 9A. Kontrolerzy będą pracować w godzinach od 8.00 do 14.00.

W związku z akcją trzeba się liczyć, że policjanci z tucholskiej komendy, podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na sprawność oraz zasadność użycia świateł w zależności od warunków drogowych. Dlatego warto przypomnieć sobie jakich świateł i kiedy należy używać. Trzeba też pamiętać, że uchybienia w oświetleniu są podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i aby go odzyskać trzeba wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, z którymi związane są już pewne koszty. Dlatego warto skorzystać z okazji i profilaktycznie sprawdzić światła w aucie.

W ramach akcji policjanci będą również dbali o bezpieczeństwo pieszych. Idąc w terenie niezabudowanym każda osoba musi być bezwzględnie wyposażona w elementy odblaskowe. Od tucholskich funkcjonariuszy, otrzymają je z pewnością wszyscy, którzy nie stosują się do przepisów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że razem z odblaskiem można otrzymać grzywnę.
______________________________

Mat. nadesłane.

Fot. www.motofakty.pl

 

admin

Next Post

Śliski poranek w powiecie tucholskim

czw Gru 8 , 2016
Do 3 zdarzeń drogowych doszło dzisiaj rano (07.12.2016r.) na terenie powiatu tucholskiego. Policjanci interweniowali w Tucholi i na trasach: Tuchola – Żalno oraz Tuchola – Kiełpin. We wszystkich tych przypadkach, mundurowi ustalili, że przyczyną zajścia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook