5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rusza akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ USŁUGI!

2 min read

W najbliższe dwie soboty tj. 10 i 17 grudnia kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich samochodach. Działania te mają związek z rozpoczynającą się akcją „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.


Ogólnopolska kampania powstała w wyniku współpracy Komendy Głównej Policji, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz Instytutu Transportu Samochodowego. Jej celem jest dotarcie do jak największej liczby kierujących, aby sprawdzili i wyregulowali oświetlenie w swoich autach. Właściwe ustawienie świateł gwarantuje nam nie tylko, odpowiednią widoczność drogi po zmierzchu, ale też nie powoduje oślepiania innych uczestników ruchu.

Mieszkańcy powiatu tucholskiego będą mogli sprawdzić światła w stacji „POL-ZBYT” w Tucholi przy ul. Cegielnianej 9A. Kontrolerzy będą pracować w godzinach od 8.00 do 14.00.

W związku z akcją trzeba się liczyć, że policjanci z tucholskiej komendy, podczas kontroli drogowych, będą zwracać szczególną uwagę na sprawność oraz zasadność użycia świateł w zależności od warunków drogowych. Dlatego warto przypomnieć sobie jakich świateł i kiedy należy używać. Trzeba też pamiętać, że uchybienia w oświetleniu są podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i aby go odzyskać trzeba wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, z którymi związane są już pewne koszty. Dlatego warto skorzystać z okazji i profilaktycznie sprawdzić światła w aucie.

W ramach akcji policjanci będą również dbali o bezpieczeństwo pieszych. Idąc w terenie niezabudowanym każda osoba musi być bezwzględnie wyposażona w elementy odblaskowe. Od tucholskich funkcjonariuszy, otrzymają je z pewnością wszyscy, którzy nie stosują się do przepisów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że razem z odblaskiem można otrzymać grzywnę.
______________________________

Mat. nadesłane.

Fot. www.motofakty.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook