6 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ruszyła kampania społeczna „Czad i ogień. Obudź czujność”

2 min read

Z dotychczasowych badań wynika, że 25 % Polaków błędnie uważa, że czad można rozpoznać po zapachu lub, że jest dymem. Dowiedziono również, że tylko co piętnasty ma w mieszkaniu czujnik czadu lub dymu.

W ubiegłym roku w Polsce odnotowano prawie 7,5 tys. interwencji w związku z emisją tlenku węgla w mieszkaniach. Tylko w tym sezonie grzewczym – od 1 września br. – czad był powodem 365 wyjazdów – 169 osób zostało podtrutych, a jedna zmarła.

W regionie kujawsko-pomorskim poszkodowanych przez czad zostało już 7 osób.
(dane na dzień 25.10.2016)

We wtorek, 25 października, podczas odprawy z komendantami wojewódzkimi Państwowej Straży Pożarnej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zainaugurował kampanię pod hasłem „Czad i ogień – obudź czujność!”. Kampania jest odpowiedzią na niepokojące statystyki dotyczące ofiar pożarów i zatruć czadem.

Na potrzeby kampanii przygotowano spoty radiowe, a w szkołach będą realizowane programy na temat zagrożenia, skierowane dla dzieci i młodzieży. Ministerstwo przygotowało także konkurs dotyczący problemu zaczadzeń.
Kampania informacyjna będzie obecna także w mediach społecznościowych.

Ważne porady i pliki do pobrania !!!

Źródło: MSWiA

Osoba wyznaczona do kontaktu w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi w celu zasięgnięcia informacji na temat bezpieczeństwa pożarowego w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień – obudź czujność !”

st. kpt. Mirosław Januszewski

tel. 663 609 071

e-mail: mirekprewencja@wp.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook