2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ruszyły prace budowlane przy Świeckiej 45 w Tucholi

1 min read

Nie ustają komentarze tucholan w związku z budową nowego budynku OPS-u. Społeczeństwo zastanawia się nad tym, czy nie lepiej byłoby przekierować środki na inne potrzeby, bardziej istotne. Być może tak, być może nie, władze miasta uznały inaczej. W efekcie 13 listopada podpisano kolejną umowę, tym razem ze zwycięzcą przetargu – Zakładem Ogólnobudowlanym Józef Urbaniak z Chojnic, który od wczoraj rozpoczął prace budowlane w miejscu starej przychodni przy Świeckiej 45. Z naszych obserwacji wynika, że w obecnym etapie budowy wykorzystywany jest sprzęt jednej ze znanych firm transportowych w Tucholi. Nie do końca rozumiemy ten układ. Czyżby dwie pieczenie przy jednym ogniu? Wyjaśnimy to już wkrótce.

Plan zakłada, że obiekt powstanie w rekordowym czasie – jednego roku. Zakończenie budowy zaplanowano na dzień 30 listopada 2014. na ten cel przeznaczono ponad dwa miliony złotych. Czy plany pokryją się z rzeczywistością, czas pokaże. My zakładamy, że jest to niemożliwe, ale dajmy wykonawcy szansę…

O sprawie budowy nowego budynku OPS-u rozmawiano również dzisiaj w magistracie, podczas kolejnej sesji Rady Miasta. Już wkrótce wyemitujemy to nagranie.

 

Niestety, pomimo obietnic władz miasta, nie otrzymaliśmy do tej chwili aktualnie obowiązującej wizualizacji budynku, aby przedstawić ją tucholskiej opinii publicznej.

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook