22 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ruszył remont ulicy Chopina i Kolejowej w Tucholi. Można tylko współczuć ekipie remontującej, pracują w wyjątkowo paskudnych warunkach pogodowych.

Przy ulicy Chopina w Tucholi nie ma już nawet śladu po drzewach, znak to nieomylny, że arteria otrzyma nowy trotuar, a później zapewne pojawią się młode drzewa. Sama ulica została potraktowana drogowym frezem. Zerwano wierzchnią warstwę asfaltu, który z takim mozołem kładziono na dawny granitowy bruk w czasach realnego socjalizmu. Przez chwilę obejrzeć możemy nawet fragmenty drobno ciętej kostki bazaltowej, która jakimś dziwnym trafem, dawno temu, została wbudowana w tę ulicę. Podobnie jest przy Kolejowej, kiedy odwiedziliśmy to miejsce, prace rozkręciły się w najlepsze. Pracownicy doraźnie kierowali ruchem, ale kilka godzin później było już po wszystkim, koniec z ruchem kołowym. Na szczęście drożna pozostaje wyładowania kolejowa, niestety, aby do niej dojechać przez kilka miesięcy musimy przyzwyczaić się do modyfikacji w ruchu.

Przy Świeckiej od strony ronda, po prawej stronie pojawiła się zakryta jeszcze tablica informująca kierowców o zmianach w ruchu. Ci, którzy chcą dotrzeć do okolic dworca od tej strony miasta, muszą wpierw skręcić w Starodworcową, następnie poruszać się będą wzdłuż ulicy Stary Dworzec należącej do PKP i chwilowo udostępnionej dla ruchu kołowego. Mieszkańcy posesji przy Kolejowej mają jeszcze możliwość dojazdu do posesji i tak zapewne pozostanie, podjazdy wykonywane będą na bieżąco. To istotne zwłaszcza dla jednej z firm, gdzie ruch kołowy nie może być wstrzymany. Niestety, utrudnienia będą w tej sprawie o wyrozumiałość prosił Burmistrz Tucholi. Prace postępują szybko. Odwiedziliśmy także ulicę Karasiewicza, którą także czeka kompleksowy remont. Tutaj jest jeszcze „cisza”. Jednak  zmiany i utrudnienia w ruchu są nieuniknione. Pocieszające jest to, że prace nie będą trwały zbyt długo, ale o terminach już informowaliśmy wcześniej.

Film


Galeria(red.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook