27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Rząd przyjął projekt ustawy o obronie koniecznej

1 min read

19.09 2017 Rada Ministrów przyjęła  projekt ustawy o obronie koniecznej przy odpieraniu napaści na mieszkanie, dom, lokal, czy ogrodzony teren.

 Rząd konsekwentnie realizuje politykę wspierania tych wszystkich, którzy są uczciwi – oznajmiła Premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro.

Oznajmiła również, że Rząd przyjął koncepcję budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. W przyszłym tygodniu przedstawiony zostanie projekt uchwały w sprawie jego lokalizacji.

Od początku mówiliśmy, że będziemy stawać po stronie uczciwych, po stronie napadniętych, a nie po stronie napastnika, przestępcy, czy bandyty – podkreślił Minister Ziobro.

Zaznaczył, że zgodnie z projektem, karom nie podlegałby ten, kto przekraczałby granice obrony koniecznej.

Niestety, to ciągle projekt.  Do tej chwili, dla nas oznacza to jedno…. kiedy nasze domostwo zostanie zaatakowane prez bandytę, możemy zgodnie z prawem wezwać policję lub podejmujemy ryzyko i obezwładniamy, skutecznie bandziora, narażając się na długi proces sądowy, to jednak nie jest istotne w chwili, kiedy bronimy rodziny i mienia. W krytycznej chwili możemy skorzystać z wielu narządzi, dozwolonych prawem.

Oto jedno z nich, wyjątkowo skuteczne.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook