18 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Samorządy lokalne dostaną maseczki do podziału

2 min read

fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl

Zapowiadana ilość jest kroplą w oceanie potrzeb, pamiętajmy, że maseczka, spełnia swoją rolę około 20 minut…

Maseczki ochronne dla mieszkańców regionu, które przekażemy samorządom lokalnym, i ośrodki wytchnieniowe dla walczących z epidemią – Urząd Marszałkowski inicjuje i realizuje kolejne projekty mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Maseczki ochronne

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych rozpoczęły produkcję maseczek ochronnych. Nowy produkt to maseczki typu drugiego, które nie przepuszczają 99% bakterii i wirusów. Urząd Marszałkowski zakupi je od firmy, a następnie, w oparciu o zapotrzebowania zgłaszane przez samorządy terytorialne, rozdystrybuuje na poszczególne jednostki. Do tej pory w perspektywie trzech miesięcy, otrzymaliśmy zapotrzebowanie na blisko 200 tysięcy maseczek.

– Poprosiliśmy samorządy terytorialne o podanie zapotrzebowania na maseczki ochronne w trzech perspektywach czasowych: tygodnia, miesiąca i trzech miesięcy. Ich dostawa nie będzie więc jednorazową pomocą.mówi marszałek Piotr Całbecki.

Samorządy, które nie wysłały jeszcze zgłoszeń  mogą kierować informacje o zapotrzebowaniu na adres mailowy sekretariatu Departamentu Planowania Strategicznego i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego: pg.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl

Ośrodki wytchnieniowe

Urząd Marszałkowski opracowuje koncepcję funkcjonowania tzw. ośrodków wytchnieniowych. Oferta będzie skierowana do osób, które walczą z epidemią, przede wszystkim lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych. W ramach projektu zostaną udostępnione dwie placówki – ośrodek „Wilga” w Górznie” i „Daglezja” w Przysieku.

Czytaj także:

Samorządy lokalne mogą zgłaszać do Urzędu Marszałkowskiego zapotrzebowanie na maseczki ochronne.

Od redakcji:

Według naszych informatorów.

Samorządy dostały propozycję zakupu maseczek i złożenia zamówienia w urzędzie marszałkowskim, w cenie w której je kupią w każdym normalnym sklepie, nawet w Tucholi. Niestety, przetrząsnęliśmy miasto w poszukiwaniu maseczek i nie udało się znaleźć nawet jednej.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook