2 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Schody Do Nieba

1 min read
Dziś (31 marca) w toruńskim klubie Niebo drugi koncert jazzowy w ramach cyklu „Schody Do Nieba”. Tym razem wystąpi Michał Tokaj Trio. Koncert odbędzie się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego.

„Schody Do Nieba” to cykl koncertów jazzowych w toruńskim klubie Niebo. Na pierwszym z zaplanowanych dwunastu, który odbył się 24 lutego, wystąpili pianista Bogdan Hołownia i kontrabasista Wojtek Pulcyn.

Michał Tokaj to pianista jazzowy pochodzący z Warszawy. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Na scenie jazzowej zadebiutował w 1993 roku. W 2002 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Jazzowy Muzyk Roku.

Dzisiejszy koncert rozpocznie się o godzinie 19 w klubie Niebo przy Rynku Staromiejskim 1. W skład trio oprócz Michała Tokaja (pianino) wchodzą Michał Barański (kontrabas) oraz Łukasz Żyta (perkusja).

W ubiegłym roku klub Niebo obchodził jubileusz 10-lecia istnienia. Przez ten czas gościł wielu uznanych artystów, wśród których byli między innymi Adam Nowak, Stanisław Tym, Kevin Mahogany, Tomasz Stańko, Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański, kabaret Hrabi, Mariusz Lubomski i zespół Sofa. W klubie działa Fundacja Platon, jest też miejscem narodzin Instytutu B61.

____________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook