2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sejmik podsumował kadencję

1 min read

Dziś (15 października) odbyła się pięćdziesiąta, ostatnia w tej kadencji, sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Była okazją do podsumowania dokonań i podziękowań.

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego w czasie V kadencji obradował na 50 sesjach, w tym 5 sesjach uroczystych i 4 sesjach nadzwyczajnych. W gmachu Urzędu Marszałkowskiego obradowano 45 razy. Po dwa razy sesje odbyły się we Włocławku i Bydgoszczy. Raz uroczysta sesja odbyła się przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego. Radni województwa rozpatrzyli i podjęli 821 uchwał, 43 stanowiska, 2 apele i 1 obwieszczenie. Średni czas trwania sesji wynosił 4 godziny. Radni pracowali w 11 stałych komisjach i 2 komisjach doraźnych. Łącznie odbyło się prawie 470 posiedzeń komisji.

Marszałkowski Medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, za zasługi dla regionu i kraju oraz wkład w walkę o wolność i pielęgnowanie tradycji niepodległościowych, odebrał podczas sesji pan Maksymilian Kasprzak, żołnierz przedwojennego 8. Pułku Strzelców Konnych w Chełmnie, uczestnik kampanii wrześniowej 1939, więzień sowieckich łagrów, po wojnie zaangażowany w odbudowę tkanki gospodarczej i społecznej Bydgoszczy, działacz społeczny.


Kancelaria Sejmiku i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook