22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się z mieszkańcami gm. Lubiewo

2 min read

Pierwszy dzień października w gm. Lubiewo z pewnością na długo zostanie zapamiętany, a to dzięki wizycie niezwykłego gościa: Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pana Łukasza Schreibera.

To jeden z nielicznych ministrów, który pilnie potrafi się wsłuchiwać w głosy społeczeństwa, wyciągać wnioski, zapamiętywać skalę problemów i skutecznie reagować w różnych sprawach. Podczas dzisiejszej wizyty, Szacowny Gość spotkał się z mieszkańcami, którzy otwarcie mówili o swoich sprawach, często w szerszym kontekście. Zebranych przywitała gospodyni spotkania, Pani Wójt, Joanna Jastak. Swoimi spostrzeżeniami dzielili się również przedstawiciele różnych organizacji. Na szczególną uwagę zasługuje wypowiedź Pan Dyrektora placówki szkolnej w Bysławiu, który poruszył bardzo ważne kwestie dotyczące dzieci i młodzieży. Nie zapomniał również o tym, aby podzielić się uwagami dotyczącymi  pozyskania nowych kadr. Problem dotyczy nauczycieli wykładających nauki ścisłe: matematyków, chemików, biologów i fizyków, na rynku pracy jest ich niewielu.

Poruszono równie ważne problemy gnębiące służbę zdrowia. Zadając kłam oponentom klubu, który reprezentuje Pan minister, wspomniał on, jak obecnie postępują zmiany w służbie zdrowia, z naciskiem na kwestie zatrudniania specjalistów oraz pielęgniarek. Nie pozostał obojętny na ich kwestie płacowe, które w/g ekspertów, wyglądają coraz lepiej. Przekonywał również, że aby służba zdrowia była całkowicie wydolna, a jej usługi zaspokoiły oczekiwania społeczeństwa, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Prawdopodobnie miał na myśli bagaż wyjątkowo złych doświadczeń z lat minionych, które trzeba wyeliminować.

Nie zabrakło również podziękowań ze strony samorządowców, głównie za wsparcia finansowe, dzięki którym gmina może realizować kluczowe zadania, a tymi zawsze pozostaną drogi. Co ciekawe, wiedza ministra o gm. Lubiewo jest na tyle szeroka, że dostrzega on ogromny potencjał tej krainy. Ma to bezpośredni związek nie tylko z inicjatywami społecznymi, ale domniemywać można, że ważną kwestią jest lub będzie, kolejna gałąź dochodu, którą oprócz rolnictwa, stanowić będzie turystyka. Ta zawsze łączy się z budową infrastruktury drogowej, a ta na szczęście  już powstaje.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze, pełnej zrozumienia. Pan minister Schreiber zapewnił, że będzie wspierał gm. Lubiewo w jej aktywności, o czym przekonało się już lokalne koło gospodyń, którego przedstawicielki podziękowały za dotychczasową pomoc.


m.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook