4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Sekrety sołectw gminy Śliwice” – kolejna książka Adama Węsierskiego trafia do naszych rąk!

1 min read

Sekrety sołectw gminy Śliwice to historia poszczególnych sołectw gminy Śliwice napisana przystępnym i zrozumiałym językiem, bogato ilustrowana. Na tle dziejów odległych i współczesnych z mroków historii wyłaniają się bohaterscy i niezwykli mieszkańcy gminy Śliwice, którzy zasługują w oczach historyka za swój trud, poświęcenie i bohaterstwo na najwyższe uznanie.

Łowcy sensacji znajdą w publikacji niezwykłe, czasami szokujące i pilnie strzeżone tajemnice i sekrety, również te najnowsze, zamiatane pod przysłowiowy dywan. Historykowi udało się je wydrzeć. Wśród tych niusów studiujący książkę znajdzie odpowiedź m. in. na pytanie: Czy w Śliwicach na początku lat 50. XX w. grasowały złe moce?.

Z kolei wśród wielu afer kryminalnych i korupcyjnych niewątpliwą i szokującą sensacją będzie afera korupcyjna która śmiało można nazwać „Śliwicką Ośmiornicą”. Czy rozwiązanie tej zagadki da odpowiedź na pytanie, skąd wzięły się śliwickie fortuny?.

Zachęcająco przyciąga w książce podtytuł: Zakazana i pudrowana historia

Dociekliwy historyk zajrzał również za kotary życia politycznego, odkrywając czym karmią? Nas wyborców politycy w czasie kampanii. Jego diagnoza socjologiczna i polityczna ostatnich 30 lat otworzy prawdziwą puszkę Pandory?

Na zakończenie warto zasygnalizować, iż badacz przygotowuje książkę o roboczym tytule „Sekrety, sensacje, afery i inne strzeżone tajemnice powiatu tucholskiego”.

 


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook