18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Senior plus 2020

2 min read

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał dziś kolejne umowy w ramach programu „Senior +” na dofinansowanie utworzenia, wyposażenia i funkcjonowania dziennych domów i klubów seniora. W wyniku dodatkowego naboru, samorządy w województwie otrzymają w sumie 1 790 556 zł rządowego wsparcia.

Moduł I

 • gmina Fabianki – 300 000 zł na utworzenie/wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”
 • gmina Brześć Kujawski – 144 000 zł na utworzenie/wyposażenie Klubu „Senior+”
 • gmina Chrostkowo – 300 000 zł na utworzenie/wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”
 • gmina Izbica Kujawska – 231 824 zł na utworzenie/wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”
 • gmina Lipno – 131 761 zł na utworzenie/wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”
 • gmina Rogóźno – 125 000 zł na utworzenie/wyposażenie Klubu „Senior+”
 • gmina Rogóźno – 241 011 zł na utworzenie/wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”
 • powiat rypiński – 300 000 zł na utworzenie/wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”

Moduł II

 • gmina Brzozie – 16 960 zł na bieżące funkcjonowanie Klubu „Senior+”

– Cieszę się, że kolejne gminy z naszego województwa postanowiły wziąć udział w rządowym programie „Senior +” – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Ten trwający już piąty rok projekt daje jednostkom samorządu możliwości finansowe tworzenia miejsc, w których nasi seniorzy aktywnie spędzają czas, zdobywają nowe umiejętności, dzielą się z innymi swoimi pasjami. To bardzo ważne w kontekście zwiększającej się roli osób starszych w społeczeństwie – dodał.

Obecnie na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Programu Wieloletniego Senior + na lata 2015 -2020 działa:

 • 30 klubów „Senior +” ( w gminach : Chodecz, Ciechocinek, Zbiczno, Jeżewo (2 placówki), Warlubie, Lniano, Lubicz, Bydgoszcz, Więcbork, Łasin (2 placówki), Lubraniec, Raciążek, Kowal, Bytoń, Białe Błota (2 placówki), Bądkowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Brzozie, Czernikowo, Kijewo Królewskie, Lipno, Kęsowo, Wąbrzeźno, Nieszawa, Topólka i Gostycyn )
 • 9 Dziennych Domów „Senior +” ( w gminach: Gostycyn, Nakło nad Notecią, Janikowo, Łubianka, Inowrocławiu, Lubieniu Kujawskim, Tucholi, Pakości i Żninie ).

W ramach tego programu utworzono 980 miejsc dla seniorów. Celem Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach „Senior +”. W szczególności ma na celu zapewnienie wsparcia seniorom ( osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+) poprzez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym prozdrowotnej, obejmującej także usługi  w zakresie aktywności ruchowej, a także oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym.


(red.)

gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook