28 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Seniorze nie daj się oszukać”- spotkania dzielnicowych z seniorami

1 min read

Od listopada ubiegłego roku dzielnicowi przeprowadzili serię szkoleń dla seniorów na terenie powiatu tucholskiego. W trakcie blisko 10-ciu spotkań omówili zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze w otaczającym ich środowisku.

Stróże prawa w rozmowie z seniorami poruszyli ważne tematy dotyczące m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, korzystania z numerów alarmowych oraz zapobiegania oszustwom tzw. metodą na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP,  pracownika energetyki i wielu innych. Mundurowi zaprezentowali krótkie filmy instruktażowe obrazujące mechanizmy działania oszustów i wskazali jak się przed nimi bronić. Przekazali też foldery informacyjne pt. „Seniorze nie daj się oszukać”.

Dzielnicowi  apelowali również do uczestników  o rozwagę przy zakupie przedmiotów po zaniżonej cenie. Przestrzegali też przed okazywaniem zbytniej ufności podczas zawierania różnego rodzaju umów. Policjanci wskazali uczestnikom, jakie informacje należy przekazać dzwoniąc na  numery alarmowe.

Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo pieszych jako niechronionych uczestników ruchu. Apelowali o zakładanie kamizelek odblaskowych by być widocznym na drodze, zwłaszcza teraz w zimowej aurze pogodowej. Policjanci omówili działanie aplikacji Moja Komenda oraz funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako platformy wymiany informacji z lokalną społecznością.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook