27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sesja Osób Niepełnosprawnych

2 min read

W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się XI Specjalna Sesja Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem spotkania jest samorząd województwa we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Toruniu oraz Sejmikiem Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Niestety, nie odnotowaliśmy obecności WTZ z Tucholi.

To kolejna edycja wydarzenia, które co roku spotyka się z szerokim zainteresowaniem wśród osób dotkniętych różnymi niepełnosprawnościami. Założeniem organizatorów jest identyfikacja, prezentacja i popularyzacja problemów prawnych, ekonomicznych i społecznych osób niepełnosprawnych oraz szukanie propozycji ich konkretnych rozwiązań.

W dzisiejszej sesji uczestniczyło trzydziestu ośmiu reprezentantów jedenastu organizacji zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Są to przedstawiciele:

 • Polskiego Związku Niewidomych w Toruniu,
 • Fundacji Ducha na rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych w Toruniu,
 • Fundacji Wiatrak w Bydgoszczy,
 • Fundacji Arka w Bydgoszczy,
 • Stowarzyszenia Dorośli Dzieciom i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim,
 • Stowarzyszenia Dzieci, Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych Światełko Nadziei w Chełmnie,
 • Warsztatu Terapii Zajęciowej Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Kowalewie Pomorskim,
 • Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brodnicy,
 • Warsztatu Terapii Zajęciowej To My w Grudziądzu,
 • Warsztatu Terapii Zajęciowej Modrzew w Bydgoszczy,
 • Warsztatu Terapii Zajęciowej Biały Domek działającego przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Uczestnicy mogli złożyć interpelacje, sygnalizując potrzeby osób niepełnosprawnych i wskazując czynniki niekorzystnie wpływające na jakość ich życia. Kancelaria Sejmiku przekaże interpelacje do podmiotów mogących pomóc w rozwiązaniu danego problemu.

Jak co roku chcemy, aby nasi goście poczuli się szczególnie w tym dniu współgospodarzami sesji, członkami naszej regionalnej wspólnoty korzystającymi na co dzień z pełni swych praw, by wiedzieli, że ich problemy nie są wyłącznie ich problemami, ale całego województwa.

Dzisiejszą sesję osób niepełnosprawnych poprowadziła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, samorząd województwa reprezentowali wicemarszałek Zbigniew Sosnowski, członek zarządu Sławomir Kopyść oraz radni Katarzyna Lubańska, Małgorzata Taranowicz i Marek Witkowski.

Program sesji tradycyjnie objął część artystyczną – w tym roku był to występ Laury Dzięby, uczennicy klasy śpiewu solowego w Szkole Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy.


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook