29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sesja sejmiku „na żywo”: debata o wyzwaniach rozwojowych , a o problemach Tucholi, jak na razie, nie było ani słowa!

1 min read

Tak się kończą wszelkie nadzieje, kiedy lokalne władze czekają na jakieś wyimaginowane „sygnały” ze strony marszałka. Nie ma ludzi, problem nie istnieje, a w naszym mieście i powiecie, jest ich bez liku.

„Województwo kujawsko-pomorskie – teraźniejszość i wyzwania rozwojowe” to temat nadzwyczajnej sesji sejmiku, która odbywa się dziś (14 marca) w Urzędzie Miasta Włocławka.

W sesji biorą udział parlamentarzyści i europarlamentarzyści regionu, wojewoda, prezydenci i przewodniczący rad największych miast, starostowie powiatów oraz przedstawiciele Konwentu Wójtów i Konwentu Burmistrzów. Zaproszono również reprezentacje Sejmiku Gospodarczego oraz bydgoskiej i toruńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Rady Dialogu Społecznego oraz rektorów państwowych wyższych uczelni.

Posiedzenie rozpoczęło wystąpienie marszałka Piotra Całbeckiego, który przedstawił informację na temat wykorzystania środków unijnej perspektywy finansowej 2007–2013 i założenia nowej perspektywy finansowej 2014–2020. Ponadto w porządku obrad zaplanowano rozpatrzenie i podjęcie stanowiska w sprawie zmiany w zakresie ewidencjonowania danych dotyczących realizacji programów operacyjnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w centralnym systemie teleinformatycznym SL 2014. W drugiej części przewidziana jest debata z udziałem gości i radnych województwa.

Mamy relację „na żywo”.

__________________

(red.)

Mat. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook