30 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Shoefiti, czyli… awangardowy rzut butem, z dużym opóźnieniem dotarł również do Rudzkiego Mostu?

1 min read

Czy zdarzyło się wam kiedyś zauważyć na drucie telefonicznym, albo wysokiego napięcia parę związanych ze sobą butów? A może dwie lub więcej takich par?  Nie? To warto wybrać się do Rudzkiego Mostu.

CAM01921 CAM01922

CAM01923

Shoefiti powstało w USA, ale można zobaczyć je w niemal każdym mieście Europy. Kiedy powstało nie wie nikt, jednak shoe tossing dotarł i do nas. Czy to tylko wybryk, głupota, a może chęć zaimponowania kolegom? Pewnie to główne powody, choć istnieje legenda, która porusza zupełnie poważne kwestie.

Według serwisu snopes.com, buty na drutach wokół swoich koszarów zostawiali żołnierze odchodzący ze służby. Innymi powodami zawieszania butów na drutach, są umowne sygnały dla potencjalnych „klientów”, którzy kontaktują się z ulicznymi dilerami narkotyków. Innymi słowy, wiszące buty, to rodzaj reklamy dla narkomanów.
Zostawmy jednak legendy w spokoju i popatrzmy na wiszące buciory przez pryzmat żartu. Być może, że sprawca lub sprawcy mieli ochotę rozśmieszyć kierowców bardzo ruchliwej trasy. Odnieśli sukces, nasłuchując ich komentarzy na kanale drogowym radia obywatelskiego, rzeczywiście, są sytuacją bardzo rozbawieni. Szkoda tylko, że ta moda pamięta czasy króla Ćwieczka i dawno się przyjadła.
Cóż…, prowincja…
______________________
(red.)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook