30 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Siedmiu "wspaniałych" i brak ogłady, czyli… demokracja po tucholsku

3 min read

Chaotyczne i spóźnione działania obecnego zarządu powiatu doprowadziły do wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej powiatu i jego jednostek.

Istnieje realne zagrożenie właściwej realizacji zadań publicznych nałożonych na samorząd powiatowy.

Powiat i jego jednostki organizacyjne mogą utracić płynność finansową.

Brak dialogu z partnerami społecznym i utrudnianie dostępu do istotnych informacji, podważają wiarygodność zarządu.

Oto zarzuty, które stały się podstawą dla siedmiu radnych, do wystosowania dokumentu – wniosku o odwołanie obecnej Starościny.

______________________________

Bohaterstwo w najczystszej postaci, dodatkowo rejestrowane przez internetowe i nie tucholskie media, powędrowało w świat, jako wyjątkowa wizytówka powiatowego „Titanica”, który warty 37 milionów złotówek właśnie nabrał burtą sporo wody. Jednak tym razem orkiestra za Boga nie chce grać do końca, wybrała szczurzy proceder pt. „bierz, co się da, utop bliźniego i w…nogi”. Panowie, serdecznie gratulujemy operatywności, ale niestety, tym razem się nie powiodło. Istnieje taka stara maksyma, która mówi o tym, że kiedy nawarzysz piwa, musisz je wypić.

Właśnie głośno zastanawiamy się nad tym, jak w tak ekspresowym tempie można wydać kilka taczek pieniędzy? A może to zaledwie czubek góry lodowej i winnych należy poszukać w przeszłości? Ciekawy temat dla prokuratury, samorządowców i doradców z bożej łaski, tudzież społeczeństwa, które ze zdumienia właśnie przeciera oczy. Demokracja, to dość karkołomny system wartości, jeden z autorytetów mówiąc o niej wspominał coś o „rządach kretynów, nad idiotami’. Może czas już ustalić, kto jaką rolę pełni w tym układzie, zamiast w tak ostentacyjny sposób manifestować próbę kolejnego już przejęcia władzy, pod płaszczykiem wytykania bliźnim niekompetencji. Czy najlepszą formą ewentualnej obrony zawsze musi być atak? Chyba rzeczywiście poseł Katulski miał rację, wspominając o obijaniu o ściany, choć w kwestii tucholskiej obwodnicy nabawił się amnezji.

Warto ustalić fakty, miast odwoływać Starościnę, która zmieniła chyba płeć, stając się „chłopcem do bicia”, jedno jest pewne …swoich doradców powinna zdaje się wysłać gdzieś w okolice…Plutona, i to wszystkich!

Przedziwny wniosek wyląduje tam, gdzie jego miejsce – w koszu, a powiat (społeczeństwo) otrzymał jasny sygnał  – who is  who w tym iście piekielnym układzie. Tak to jest, kiedy utracona władza staje się obsesją i celem samym w sobie, a służebna rola wobec społeczeństwa, jest tylko czczą, przedwyborczą… gadaniną.

Do tematu powrócimy.

mf

 

Metodologia

Radni są zaskakiwani, dlatego zwołano wczorajszą sesję. Nasze zainteresowanie budziła informacja ile wynosi operat ośrodka ZHP, kto go wykonał? Jaką pulę przeznaczono na pożyczki z Ministerstwa Finansów i ile samorządów zgłosiło wnioski. 

 Projekt budżetu na komisji rewizyjnej został przyjęty. Czynsz dla szpitala miałby wynieść 500tys zł z uwzględnieniem planów inwestycyjnych na kwotę 375 tys. Ośrodek harcerski po nakładach inwestycyjnych mógłby być kupiony przez ZHP. Pamiętajmy też o tym, że Powiat posiada 28 działek budowlanych w Rudzkim Moście o wartości jakieś 1,8mln złotych. 

 Operat, opiewa on na kwotę 2 mln 947 tys zl. Zabezpieczono finanse na wynagrodzenia. Wypłaty dla urzędników i nauczycieli będą terminowe. Być może dojdzie do obniżenia dodatków motywacyjnych (akurat).

 W grudniu będzie wiadomo czy pożyczka zostanie przyznana, czy też nie.

 Sprawę odwołania Starościny  musi teraz zaopiniować Komisja Rewizyjna. Mają miesiąc. Później odbędzie się głosowanie i zapewne rozgrywki, wreszcie się zakończą. To żenujące.

m.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook