wt. Lip 7th, 2020

Akcja „Sierpniowy Weekend”

1 min read

Od środy (14.08.2019r.) do niedzieli (18.08.2019r.) miejscowi policjanci prowadzili na drogach naszego powiatu akcję „Sierpniowy Weekend”. Wzmożone działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy i ich stan trzeźwości. Podczas tej akcji na drogach powiatu tucholskiego nie obyło się bez amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

Kolejny już „wakacyjny długi weekend” to czas  zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało blisko 40 tucholskich policjantów. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących

oraz wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Podczas tych pięciu dni na terenie naszego powiatu doszło do 7 kolizji, których przyczynami były m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W trakcie tych działań wyeliminowano również z ruchu drogowego kierowcę posiadającego orzeczony zakaz kierowania pojazdami, nietrzeźwego rowerzystę oraz kierującego będącego po użyciu alkoholu.

Należy pamiętać, że na drogach mamy zwiększony ruch pojazdów i będzie on trwał
do zakończenia sezonu wakacyjnego. Nie zapomnijmy o zachowaniu zdrowego rozsądku, który z pewnością pomoże w bezpiecznym powrocie do domu.


Autor: mł. asp. Bartosz Wiese