2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Sierż. szt. Tomasz Kozielecki i jego pies „Aro” mistrzami zawodów krajowych

2 min read

W piątek 7 września zakończyły się w Sułkowicach XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących. Tucholski pies policyjny wraz ze swoim opiekunem, po raz kolejny stanęli na podium i zajęli I miejsce w kategorii indywidualnej oraz III miejsce w kategorii drużynowej.

sierż. szt. Tomasz Kozielecki

Mistrzostwa odbywały się w dniach 4 – 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podlegającego pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W finale wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały poszczególne garnizony.

Podczas czterech dni mistrzostw przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w takich konkurencjach jak: sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów węchowych w terenie, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru i sprawdzian z elementów obrończych, czyli pościg bez kagańca. Ponadto przewodnicy rozwiązywali test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Komendę Wojewódzka Policji w Bydgoszczy w zawodach krajowych reprezentował sierż. szt. Tomasz Kozielecki z psem „Aro” oraz asp. sztab. Marian Auguściński z psem „Iskra”.  Policjant z Tucholi nie dał szans rywalom i w kategorii indywidualnej zajął I miejsce. Natomiast w kategorii drużynowej nasza reprezentacja  uplasowała się na III miejscu.

ARO w akcji

Funkcjonariusz z Tucholi może pochwalić się już dość sporym dorobkiem w turniejach wojewódzkich i krajowych. W 2016 roku w zawodach kynologicznych na szczeblu ogólnopolskim, jak i wojewódzkim zdobył tytuł v-ce mistrza. W tegorocznych zmaganiach wojewódzkich uplasował się ponownie na II miejscu.

Komendant tucholskiej policji nadkom. Wiesław Gapa wraz kierownikiem ogniwa patrolowo-interwencyjnego asp.  Pawłem Karpusem  osobiście pogratulowali „naszemu mistrzowi” zajęcia najwyższej lokaty, podziękowali za zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych i życzyli kolejnych sukcesów.


fot. KGP

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook