15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

SKANDAL podczas XXXVIII Sesji Rady Gminy Kęsowo

2 min read

To sprawa z gatunku trudnych, choć według Przewodniczącego Szacownej Rady podobna miała swój precedens w Lublinie. To daleko, my rozważamy to, co stało się w Kęsowie.  Z nagrania można wysnuć wiele wniosków, a te oscylują wokół rzekomego podważania kompetencji konkretnych osób, zastraszania ich i niestety…, zdaje się, że zahaczają o sferę moralną. Musiało wydarzyć się coś wyjątkowego, skoro temat trafił na wokandę sesyjną.

Właściwie musiał, ponieważ wpłynęło oficjalne pismo ze skargą, wobec konkretnego radnego. Mamy pięć stron konfliktu, którego z pewnością nie rozwiąże Rada, szybciej sąd i zapewne do tego dojdzie. Mamy do czynienia z osobami publicznymi, o których lokalny wójt zawsze wypowiada się z najwyższym uznaniem i raptem… doszło nie do zgrzytu, a do prawdziwej katastrofy.

O ile sama sprawa jest skomplikowana, a osoba oskarżana nie była obecna podczas fatalnej sesji, tak na uwagę zasługuje zachowanie pozostałych radnych. Pomimo sugestii obecnych (usłyszymy to w relacji), tej sprawy nie uda się już zamieść pod dywan.

Czy dojdzie do porozumienia stron, czy też problem rozwiąże sąd? Jedno jest w tej sprawie pewne, niezależnie od rozwoju sytuacji, poszkodowanych będzie wielu, a ta obrzydliwa historia zapisze się w annałach gminy, jako skandal na niespotykaną skalę, bo lokalny i w niewielkiej społeczności, która natychmiast się podzieli i być może skonfliktuje.

Podobnej sytuacji w naszym powiecie jeszcze nie było i to jest smutne. Czy prawda zwycięży? To nie jest takie pewne… W razie potwierdzenia zarzutów nie będzie wyjścia i wysoka Rada, jako ciało odpowiedzialne i reprezentatywne powinna podać się do dymisji, co wielu wydawać się będzie swoistym sf.

Tak postępują osoby odpowiedzialne i praworządne, czego nie rozumiecie?


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook