3 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Skarbówka pod rządami PiS-u zaczyna łupić „maluczkich”

2 min read

Projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej przewiduje takie uprawnienia dla Skarbówki, których ta nigdy nie miała – czytamy w portalu prawy.pl.

Projekt zakłada, że KAS będzie mogła wystąpić do banku o podanie wszystkich numerów rachunków podatnika i danych z nimi związanych, a ten będzie musiał je ujawnić. Nie chodzi wyłącznie o rachunki firmowe, ale wszelkie prywatne rachunki, gdzie mogą znajdować się nieopodatkowane wpływy.
KAS będzie mogła też występować do wielu instytucji z prośbą o informacje, w tym do Systemu Informacji Schengen, który dotyczący osób, samochodów, statków wodnych, samolotów i kontenerów. Chodzi o sprawniejszy pobór należnej akcyzy.
Z pewnością na uznanie zasługują przepisy o możliwości kontrolowania grup kapitałowych i ich członków nawet po rozwiązaniu takiej grupy. Tego typu działalność łatwo może bowiem stać się przykrywką dla oszustów.
Zmiany te to jedynie narzędzie, które samo w sobie nie robi krzywdy. Jeśli jednak trafi w nieodpowiedzialne ręce może być użyte przeciwko zwykłym podatnikom.
Wyobraźmy sobie, że przyjdzie polecenie, jak za rządów PO-PSL, żeby Skarbówka uzupełniła dziurę budżetową.

Wystarczy wtedy, że KAS zajrzy na nasz rachunek bankowy. Każdy wpływ, który nie jest od pracodawcy, może zostać opodatkowany jako nielegalny zarobek. Mało kto wie, że nawet przelewy od rodziców czy dzieci trzeba zgłaszać do urzędu skarbowego jeśli są na kwotę ponad 1000 zł.
Jeśli dojdą do realizacji zapowiedzi o 1000 plus to wizja skarbówki przeczesującej każde konto może się spełnić.

A tymczasem kolejne 20 000 młodych Polaków właśnie wsiada do samolotów pasażerskich i samochodów – cel W.Brytania.


(red.)

prawy pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook