27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

SKOŃCZ Z BRAWURĄ MYŚL O PRZYSZŁOŚCI! Bezpieczna droga do domu

2 min read

Nasza akcja trwa. Kilka dni temu wraz ze strażnikami gminnymi z Kęsowa rozdawaliśmy idącym wzdłuż drogi słynne odblaski, nie było z tym najmniejszego problemu. Sytuacja pieszych i rowerzystów poruszających koroną drogi, diametralnie się zmienia i to na lepsze.

Rzeczywiście, zarówno piesi jak i rowerzyści coraz częściej korzystają z dostępnych powszechnie światełek odblaskowych i kamizelek, kierowcy reagują widząc je już z daleka. To szczególnie ważne wtedy, gdy po zapadnięciu zmierzchu pada deszcz, a szosa pochłania większość światła padającego na nią z przejeżdżających pojazdów. Szczególnie narażone są dzieci i na nie prosimy zwracać szczególną uwagę. To właśnie do nich kierowane są świetnie przygotowane broszury, które mieliśmy okazję przejrzeć podczas odwiedzin strażników z Kęsowa. Kolorowe, napisane i rozrysowane prawie jak komiks, świetnie przekazują kluczowe informacje właśnie im. Stają się one także swoistym przewodnikiem dla funkcjonariuszy, którzy odbywają pogadanki z dziećmi. W myśl zasady: „czym skorupka…”, ma to głęboki sens, a w efekcie ilość niebezpiecznych zdarzeń wreszcie zmaleje, a o to przecież wszystkim nam chodzi!

Cieszymy się z tego, że podobne akcje mają miejsce i w innych gminach naszego powiatu, gdzie tak aktywnie włączają się w poprawę bezpieczeństwa szkoły i służby. Co najważniejsze, władze samorządowe asygnują środki na to, aby poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach stała się faktem. Pozostaje jedno, jak trafić do wyobraźni bardzo młodych kierowców, którzy zbyt mocno wierzą w swoje umiejętności? Niektórzy radni proponują skorzystać z terapii szokowej, inaczej mówiąc publikując zdjęcia, gdzie śmierć zbiera obfite żniwo.

Naszym zdaniem, to przesada, próbowano tej metody kiedyś wśród żołnierzy służby zasadniczej. Do rożnych jednostek trafiały kompletnie zniszczone  pojazdy w których zginęli ludzie.

Nic to nie dało.

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook