30 października 2020

SKOŃCZ Z BRAWURĄ MYŚL O PRZYSZŁOŚCI! – GMINA KĘSOWO POD NASZĄ SZCZEGÓLNĄ OPIEKĄ

2 min read

Staramy się uwierzyć w to, że czarna passa na drogach tej gminy już się zakończyła. Nic w tym dziwnego, że właśnie tam rozpoczęła się nasza akcja SKOŃCZ Z BRAWURĄ MYŚL O PRZYSZŁOŚCI! Z wielkim wsparciem mentalnym miejscowych władz, z osobistym zaangażowaniem w sprawę pana wójta – Radosława Januszewskiego i przy wspaniałym wsparciu Strażników Gminnych i mamy nadzieję…, gminnej, tak nam przyjaznej społeczności, uda nam się wspólnie położyć kres bezsensownym wypadkom drogowym. Chcemy naszą akcję „rozlać” na cały powiat, a może i dalej…

Dość niepotrzebnych śmierci na drogach, dość dramatów rodzin zabitych i okaleczonych, działajmy razem, to musi się nam udać!

Wrzesień mija strażnikom gminnym z Kęsowa pod znakiem Ogólnopolskiej Akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2014”. Liczne spotkania z dziećmi i młodzieżą z kęsowskich szkół i przedszkoli pomagają małoletnim uczestnikom ruchu drogowego zrozumieć zasady i przepisy o poruszaniu się poza terenem zabudowanym wieczorową i nocną porą.

Właśnie wieczór 18 września 2014r. zaowocował wspólną inicjatywą TOKIS – PRESS i strażników gminnych z Kęsowa „Skończ z brawurą, myśl o przyszłości”. Patrol strażników gminnych i TOKIS – PRESS przyjrzał się uczestnikom ruchu drogowego, którzy poruszali się poboczami lokalnych dróg. Napotkani po drodze piesi otrzymali od strażników kamizelki i elementy odblaskowe, by móc bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

To nie żart, ani wymysł.

„Być widocznym, znaczy przeżyć”!

To wszystko po to, by nie narazić siebie i bliskich nam osób na trwałe kalectwo lub nawet śmierć, często bezmyślną i niewinną. Życie jest cenne i jedno. Szanujmy je tak, jak szanujemy siebie samych. Taka akcja o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym ma zwrócić szczególną uwagę na nasze wspólne bezpieczeństwo. Jak ono jest ważne? Tak, jak nasze zdrowie.
Możemy tylko wspólnie zaapelować, o rozsądek, uwagę i rozwagę, by bezpiecznie docierać do celu naszej podróży.

___________________________

red. Agnieszka Krizel

 Fot. Agnieszka Krizel

         Mariusz R.Fryckowski

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym dzisiejsza akcja przebiegła tak wspaniale, a to przecież ledwie początek!

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook