Skończ z brawurą myśl o przyszłości! Inne oblicze strażników gminnych z Kęsowa

Nasza akcja związana z bezpieczeństwem na drogach trwa i choć mamy gorący okres przedwyborczy, dajemy radę. Przenosimy się ponownie do GMINY KĘSOWO, aby…

„Panowie, uważajcie „strażniki” czają się z radarem w Wieszczycach, między blokami” – taki komunikat powędrował w eter od samego rana i przekazywany był przez kierowców dalej i dalej. Zapewne radio obywatelskie pozbawiło dzisiaj gminę Kęsowo wpływów do kasy. Niestety, nierówna zabawa w kotka i myszkę ciągle trwa, a konflikt pomiędzy kierowcami, a strażnikami, zapewne jeszcze długo jeszcze będzie kontynuowana. Pewnych rzeczy nie odwrócimy, o ile w tym przypadku sam wójt nie odtrąbi końca bitwy.

Istnieje jednak zupełnie inne oblicze strażników, którzy w połączeniu z policją potrafią zadziałać prewencyjnie tak skutecznie, że aż miło to obserwować. Spotkania z dziećmi i z młodzieżą trwają od lat, mundurowi starają się wpajać młodym ludziom zasady, które zapewnią im maksimum bezpieczeństwa na drogach. To ważne, aby wiedzę tę wpajać od najmłodszych lat. Podobać się może to, że podobne spotkania są częste. Połączenie sił strażników i policjantów świadczy o tym, że mundurowi jakoś się dogadują i potrafią współdziałać. Często zwyczajna perswazja okazuje się być dwakroć skuteczniejsza, niż ciągłe wystawianie mandatów, żyjemy przecież w trochę innym świecie, niż kiedyś, gdzie strażnik i policjant mają nieść pomoc i zwyczajnie służyć społeczeństwu, a nie być kojarzonym wyłącznie z aparatem przymusu lub nie daj Boże ucisku.

Ten mechanizm działa od czasu, gdy doszło do całkowitej wymiany kadr na młodsze, choć niestety na samej górze ciągle pracują ludzie, którzy doskonale pamiętają inne czasy, gdzie służyli sowieckim aparatczykom. Oczywiście odejdą i oby jak najszybciej, może wtedy przy odrobinie szczęścia,  połączonego z działaniami odpowiedzialnych polityków, wreszcie będzie normalnie.

Strażnicy są widoczni w szkołach, przedszkolach w gospodarstwach rolnych. Uczą, przekonują, zachęcają, wszystko po to, aby ludzie nie popełniali głupstw i aby na drogach zwyczajnie… przeżyli.

_____________________

(mrf.)

 

admin

Next Post

KĘSOWO. Ślubowanie w Zespole Szkół im. księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego.

pt Paź 10 , 2014
Najpiękniejszy moment, kiedy zaczyna się edukację, to oczywiście moment ślubowania, oficjalnego wejścia w kręgi uczniowskie. To nie lada wyzwanie dla uczniów, rodziców, ale i nauczycieli. Chwila, która otwiera drzwi szkolnych korytarzy i klas.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook