21 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„SKOŃCZ Z BRAWURĄ, MYŚL O PRZYSZŁOŚCI!” Kamizelki odblaskowe trafiły do dzieci

1 min read

Tucholscy policjanci odwiedzają szkoły powiatu tucholskiego. Funkcjonariusze monitorują tereny przy szkołach i spotykają się z uczniami zwłaszcza z tymi najmłodszymi. Prowadzą dla nich pogadanki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.

Mundurowi przypominają dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, między innymi  jak prawidłowo należy korzystać z przejść dla pieszych i którą stroną drogi chodzić w przypadku, gdy nie ma chodnika. Policjanci tłumaczą też jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypominają o nowym przepisie dotyczącym obowiązku noszenia odblasków przez  pieszych  poruszających  się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Pogadanki połączone są z wręczaniem uczniom kamizelek odblaskowych, które dla dzieci i  młodzieży zostały zakupione przez burmistrza Tucholi. Obowiązek noszenia odblasków dotyczy na razie pieszych, ale mundurowi zachęcają  do tego także rowerzystów. Proszą, aby oni również zadbali o swoje bezpieczeństwo i nakładali na siebie elementy odblaskowe.

TOKiS – PRESS również zamówił kamizelki odblaskowe z logo dla swoich reporterów, do tej chwili tylko pięć, ale jakiż problem zamówić ich więcej|?

______________________

(red.)

Źródło: Policja – Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook