25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Efekty funkcjonowania nowej ustawy śmieciowej i brak skuteczności działań tucholskich policjantów!

1 min read

Powracamy do sprawy zaśmiecenia lasu przy ulicy Nad Brdą.

26 maja 2013 nasz patrol odnalazł coś niebywałego – zanieczyszczoną spora połać lasu przy wspomnianej ulicy. Na dużym terenie rozrzucono resztki elementów samochodowych głównie wykonane z tworzyw sztucznych. Sfotografowaliśmy je, a następnie powiadomiliśmy tucholskich policjantów. Na miejsce udał się radiowóz z naszym reporterem. Sporządzono stosowna notatkę służbową i sprawę uznaliśmy za załatwioną, licząc, że nadano jej właściwy status. Niestety, zdarzyło się inaczej.

Po kilku miesiącach, nasz patrol ponownie udał się w to miejsce, a to co zastał przyprawia o zawrót głowy. To nielegalne wysypisko działa nadal, a ilość „eksponatów” zwiększa się.

Zadajemy konkretne pytanie służbom leśnym, porządkowym i policyjnym – kiedy zajmiecie się tą sprawą? Jeżeli w dalszym ciągu sytuacja będzie lekceważona, poprosimy o pomoc media ogólnopolskie, skoro nasz głos jest tak „słabo słyszalny”. To niedopuszczalne, aby coś takiego miało miejsce. Czy tak wygląda współpraca policji z obywatelami? Czy tak funkcjonować będzie nowa ustawa „śmieciowa”? Jeżeli tak, to jej nazwa jest całkowicie uzasadniona.

 

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook