1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Skutki sztormu „Ciara” mają być odczuwalne również u nas

2 min read

SONY DSC

Rozdzwoniły się telefony komórkowe w całym powiecie, informacje wydają się być jednoznaczne, dzisiejszy wieczór ma być wyjątkowo wietrzny. Ma to związek ze sztormem „Ciara vel Sabine”, który „mieli” właśnie Zachodnią Europę.

Największe niepokoje są obecnie w Wielkiej Brytanii i Szkocji, gdzie prędkość wiatrów osiąga 80-90 km/godz., ale na wybrzeżach, zwłaszcza w północnej Szkocji oraz południowo-wschodniej Anglii, dochodzi nawet do 120 km/godz.

Ostrzeżenia drugiego stopnia IMiGW wydał dla województw zachodniopomorskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, a także dla północnych i centralnych powiatów w województwach dolnośląskim i podkarpackim. Wiatr osiągnie średnią prędkość 55 km na godz., w porywach do 100 km na godzinę.

Ostrzeżenie drugiego stopnia może oznaczać wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w dużym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana jest ostrożność i dostosowanie swoich planów do warunków pogodowych.

W przypadku trzeciego stopnia alertu bezpieczeństwa przewidywane jest wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody, czasami o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Należy być przygotowanym na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecane jest zachowanie najwyższej ostrożności oraz konieczne jest częste śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej i przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.

Będziemy obserwować rozwój sytuacji. Po doświadczeniach sprzed kilku lat, tokis. pl przygotował awaryjne źródła zasilania, co oznacza, że jesteśmy gotowi do przekazywania informacji w sytuacjach skrajnych, oczywiście niezależnie od władz.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook